Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Zamordowani przez nacjonalistów ukraińskich w p. Przemyślany

1.08.2015 16:16
Opublikowano na portalu Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej.
Tytuł: Osoby zamordowane przez nacjonalistów ukraińskich w pow. Przemyślany w latach 1939-1945
Twórca: Wyspiański Józef
Temat i słowa kluczowe: Przemyślany ; zbrodnie OUN-UPA
Opis: Dar Pana Józefa Wyspiańskiego
Miejsce wydania: Lubin 2012

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=236199&from=publication

Jurek

Odpowiedzi (4)

2.08.2015 20:53
Bardzo dobry post. Jeśli chodzi o mnie, znam wszystkie publikacje Pana Józefa Wyspiańskiego.
To co teraz napiszę, być może nie spodoba się czytelnikom i bywalcom tego forum, być może dostanę bana. Nie ważne. Nacjonaliści wymordowali gro mojej rodziny, bardzo bliskich krewnych, którzy dziś mogliby być dziadkami. Bandy OUN-UPA odebrały im możliwość bycia ojcami, dziadkami, odebrały im to co najcenniejsze ..., życie. Jedna z moich powinowatych ( cioteczna babcia ..., jak ją nazywam ) musiała patrzeć jak kolejno zabijają jej dzieci ..., kiedy już były martwe ..., podzieliła ich los. To bandytyzm! Bestialskie zabijanie bezbronnych istot! Powinnam czuć nienawiść, jednakże to również forma uczuć ..., pomimo, że negatywna. Uczucia są dla ludzi rozumnych. Zbrodniarze z OUN-UPA nie byli ludźmi!, więc nie muszę nic czuć, poza obojętnością

Jeśli admin lub ktoś z moderatorów globalnych stwierdzi, że należy usunąć mnie z grona użytkowników Dynamicznego Herbarza, to bardzo proszę.

Czytajcie wszystko co publikuje Pan Józef Wyspiański i nigdy nie zapomnijcie jak okrutny los zgotowały naszym rodakom bandyci OUN-UPA

Piękne dzięki Panie Jurku za temat mądrego postu

Nobildonna
3.08.2015 22:08
Jak dotąd tak naprawdę nikt nie przeprosił za zbrodnie dokonane na naszych rodakach! Nikt nie zadumał, nikt nie pochylił czoła nad brzemienną kobietą przeszytą bagnetem, nad Polakiem, któremu siekierą przepołowiono głowę, wreszcie nie przeproszono odrąbanych kończyn i wykrwawiającego się korpusu ludzkiego ciała! Nacjonaliści ukraińścy nigdy nie odpowiedzieli za ludobójstwo dokonane na bezbronnej LUDNOŚCI POLSKIEJ, na nienarodzonych dzieciach, kobietach, starcach ...

Zastanawia mnie co owi bezduszni nacjonaliści opowiadali swoim wnukom? Ich wnuki były bezpieczne, ich wnuków nikt nie skrzywdził ...

Kończę przygodę na tym forum.
26.12.2015 17:31
Trudno spodziewać się przeprosin po członkach watahy o wierze w swoją "wielką" misję, tak autentycznej. To zwyrodnialcy, którzy z dziada i pradziada łypią na wszystko co polskie. A jest to właśnie ich sztandar pod którym się jednoczą. Antypolonizm jest dla nich tak ważnym hasłem, że gdyby z niego zrezygnowali, okazałoby się jeszcze, że nie łączy ich wiele więcej. Tożsamość narodową Ukraińców, w mojej skromnej opinii zbudowano na polakożerstwie. Możemy tylko żałować, że w okresie "hołomodoru", nie wykorzystaliśmy tej szansy dziejowej, by naród zamieszkujący Ukrainę wyswobodzić, okazać Polską wspaniałomyślność, powstrzymać śmierć 9 mln, za co przez wdzięczność do nas nie mogliby eksterminować Wołynia parę lat później. Musimy zdać sobie sprawę, że te banderowskie prymitywy, nieoględnie ich określając, motywują każdą swoją zbrodnię na Polakach słusznym odwetem za ich rzekome krzywdy ze strony Polskiej. Taka postawa jest wynikiem jeszcze mąceń w tej społeczności rosyjskiej, carskiej a później komunistycznej agentury, której żywotnym celem było ludność w zrębach I RP skłócić, by śmierć Polsce zadać nie tylko na martwych mapach świata, ale też w jej duchu.
27.12.2015 21:13
Mądre słowa. W Przemyślanach urodziła się moja Mama. Banderowcy zabili znaczną część moich bliskich. Nie wrócę Im życia, ale nie pozwolę zapomnieć o tych co odeszli w nierównej i podstępnej walce. Ukraińcy nie mięli swojej chwalebnej historii, natomiast Polacy od wiek wieków byli waleczni i piórem i szablą. Tego nikt Nam nie odbierze .

W biuletynie Spotkania Świrzan ( nr 1 z 2016 roku ) autorstwa Pana Józefa Wyspiańskiego ukaże się artykuł o mojej Mamie. Zapraszam do lektury

Z pozdrowieniami - Ewa