Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

e.paveldas

19.12.2015 17:31
Witam,
w moich poszukiwaniach korzystalam z internetowych ksiag na e.paveldas. Znalazlam duzo moich przodkow
Moje pytanie do wszystkich :
1.jezeli brakuje jakiegos rocznika, to znaczy ze ksiegi nie istnieja ? czy sa tylko (!) niezaskenowane?
np parafia Bujwidze ks.ur. jest do 1914---- a dalsze ?
2. gdzie (albo kiedy) beda dostepne ksiegi z parafii Podbrzezie ?

pozdrawiam Romana.

Odpowiedzi (3)

19.12.2015 23:33
1.jezeli brakuje jakiegos rocznika, to znaczy ze ksiegi nie istnieja ? czy sa tylko (!) niezaskenowane?
np parafia Bujwidze ks.ur. jest do 1914---- a dalsze ?


Mnie się wydaje że Litwini mają swoja ustawę o danych osobowych - lub podobną, która mówi jakie dokumenty można publikować, ile lat od ich wytworzenia itd.
Myślę że sytuacja jest podobna do naszej, tzn. księgi nie zeskanowane w wielu przypadkach jak najbardziej istnieją, są w odpowiednich archiwach lub parafiach.
Poza tym na Twoje pytanie chyba nie da się konkretnie odpowiedzieć nie mając wiedzy o konkretnej parafii.

Poczytaj sobie o epaveldas - co to za projekt, kto bierze udział itp.
Gdzieś kiedyś czytałem/słyszałem (ale nie weryfikowałem), że z założenia udostępniają tylko skany pierwopisów ksiąg z parafii, a np. odpisów z archiwów dekanatów już nie, a czasem księgi z parafii nie zachowały się, ale ich odpisy w dekanacie jak najbardziej (miałem taką sytuację w przypadku Kobylnika w dek. Świr; kopie dla dekanatów są w LVIA i częściowo u mormonów).

A'propos - kogo w Bujwidzach szukasz?
21.12.2015 19:12
Witaj,
a dlaczego pytasz ? Masz dojscie do ksiag parafialnych ?
22.12.2015 07:39
Witaj,
a dlaczego pytasz ? Masz dojscie do ksiag parafialnych ?


Nie masz. Sam tam kiedyś szukałem.