Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Gorski herbu Nałęcz oraz Lebla (2)

26.05.2016 22:57
Witam .... Poszukuję informacji o rodzinie mojej mamy - Maria Filomena Gorska ( pisane przez o a nie ó )Pradziadek - Czesław Gorski ( senior) był oficerem w armii carskiej Rosji, został wysłany na tzw. daleki wschód gdzie brał udział w wojnie rosyjsko-japońskiej. Zginął w 1914 r w wojnie z niemcami - pod Tannenbergiem. Pradziadek miał trzech synów Stanisława,który również zginął pod Tannenbergiem , Jana1903-1949 (który po II Wojnie Światowej pozostał w Anglii i pływał na statkach floty handlowej, podobno jest pochowany w Londynie) oraz Czesława ( juniora) ojca mojej mamy a mojego dziadka. Czesław Gorski urodzony w 1906 r we Władywostoku występował w czasie wojny w 1941 r w Wilnie w kabarecie Ksantypa wraz z Igorem Śmiałowskim, został zatrzymany przez niemców w Wilnie w listopadzie 1941r, przetrzymywany w wiezieniu na Łubiance a nastepnie rozstrzelany w Wilnie na Ponarach w 1942 roku. Matka dziadka Czesława nazywała sie Maria Gorska z domu Lebla, i według przekazów rodzinnych była z pochodzenia Holenderką, miała dwie siostry Zofię i Stanisławę. Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Gorskich ( przez o a nie Górskich) oraz Lebla. Ewa