Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Toczyłowski, Toczyłowscy herbu Samson (2)

26.05.2016 23:01
Toczyłowscy herbu Samson
Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Toczyłowskich. Byli oni w XVIII wieku wlaścicielami majątku KORWIE na wileńszczyżnie, a następnie MIELKI, Komaryszki i Toczyłowo. Mój pra........dziadek Józef Toczyłowski herbu SAMSON, podkomorzy Jego Królewskiej Mości, wraz z Małżonką Józefą Toczyłowską z Marcinkiewiczów ufundowali w 1790 r w Korwiu Kościół pod wezwaniem Św. Józefa oblubieńca. Prawdopodobnie jego syn ?? Ignacy Toczylowski sprzedał na początku XIX w Korwie dla książęcej rodziny Giedrojciów. Toczyłowscy zostawili sobie jedynie folwark MIELKI z którego wyodrebniono Potem folwarki Komaryszki i Toczyłowo. Syn... lub młodszy brat Ignacego..Agaton Toczyłowski miał cztery córki - Paulinę - po mężu Śmigielską, Walerię - po mężu Gintyłową, pozostałe dwie siostry nazywały sie po mężach Olechnowicz i Grażewicz. Podobno Agaton miał jeszcze dwóch innych braci Jana Toczyłowskiego.. który służył w armii carskiej i walczył na Kaukazie i Józefa Toczyłowskiego - który był polskim patriotą i został powieszony z rozkazu Murawiowa w Wilnie na ul Ofiarnej.
Poszukuję wszelkich informacji o tych osobach.. może ktoś jest potomkiem tych osób a moim krewnym, Będe wdzieczna za wszelkie informacje .. Ewa
Avatar użytkownika
ewa1953

Odpowiedzi (4)

4.07.2017 20:35
Witam...prosze o kontakt na maila. Moj pradziadek pochodził stamtąd.....moj mail: toczylowski.marcin@gmail.com....poprosze tez o telefon do Pani
6.07.2017 06:22
Witam..
Pozdrawiam serdecznie z Chicago Nie bardzo mogę odpowiedzieć na maila ponieważ portal kasuje adresy... trzeba w regulaminie sprawdzić o co im chodzi z tym przejściem na PW bo ja jakos nie moge tego "rozgryżć " Numeru telefonu pewnie też nie przepuszczą a poza tym ja .. jak napisałam we wstepie mieszkam w chwili obecnej w USA ( Chicago). Może spróbujmy porozmawiać na razie tutaj a w międzyczasie znaleść sposób na przejście na prywatną poczte mailową... może ja spróbuję napisać swój mailik trochę innym sposobem ... ewakropkatoczylowskamałpayahookropkacom było by mi miło gdyby się okazało że jestesmy rodzina
Jeszcze raz przesylam pozdrowienia i czekam na odpowiedż Ewa Tokarski ( Toczyłowska )
4.07.2020 20:05
Witam. Nasza rodzina to Toczyłowscy z Ełku, również szukamy więcej informacji o miejscowości Toczyłowo . Kontakt patryk_toczylowski@o2.pl
19.08.2020 22:32
Dzień dobry,

Ja w kwestii:

Jana Toczyłowskiego.. który służył w armii carskiej i walczył na Kaukazie

Być może chodzi o przodka mojego męża, który tak się nazywał i był generałem carskiej armii, komendantem Schlieselburga, generał gubernatorem Archangielska
Jan Ildefons Toczyłowski (1853-1922) . Tylko, że z opowieści teściowej wynikało, ze miał dwie siostry - Helenę (1845-1920, po mężu von Standen) i Antoninę (1850-1880, po mężu Nebelska) i te siostry się słabo zgadzają ...

Ale może jakąś nić znajdziemy;)

Pozdrawiam

Ania