29493. Toczyłowski, Toczyłowscy herbu Samson

NOWY! - Dział ogólnych rozmów i poszukiwań na tematy kresowe. UWAGA - są też inne działy kresowe!
* Nadaj konkretny tytuł Twojemu tematowi
* Poszukiwania kresowe możesz ogłaszać tutaj lub w innych działach "SZUKAM"
* UWAGA - są też inne działy kresowe - wiedza, informacje, artykuły, monografie ...

Toczyłowski, Toczyłowscy herbu Samson

Postprzez ewa1953 » 26.05.2016

Toczyłowscy herbu Samson
Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Toczyłowskich. Byli oni w XVIII wieku wlaścicielami majątku :dom: KORWIE na wileńszczyżnie, a następnie MIELKI, Komaryszki i Toczyłowo. Mój pra........dziadek Józef Toczyłowski herbu SAMSON, podkomorzy Jego Królewskiej Mości, wraz z Małżonką Józefą Toczyłowską z Marcinkiewiczów ufundowali w 1790 r w Korwiu Kościół pod wezwaniem Św. Józefa oblubieńca. Prawdopodobnie jego syn ?? Ignacy Toczylowski sprzedał na początku XIX w Korwie dla książęcej rodziny Giedrojciów. Toczyłowscy zostawili sobie jedynie folwark MIELKI z którego wyodrebniono Potem folwarki Komaryszki i Toczyłowo. Syn... lub młodszy brat Ignacego..Agaton Toczyłowski miał cztery córki - Paulinę - po mężu Śmigielską, Walerię - po mężu Gintyłową, pozostałe dwie siostry nazywały sie po mężach Olechnowicz i Grażewicz. Podobno Agaton miał jeszcze dwóch innych braci Jana Toczyłowskiego.. który służył w armii carskiej i walczył na Kaukazie i Józefa Toczyłowskiego - który był polskim patriotą i został powieszony z rozkazu Murawiowa w Wilnie na ul Ofiarnej.
Poszukuję wszelkich informacji o tych osobach.. może ktoś jest potomkiem tych osób a moim krewnym, Będe wdzieczna za wszelkie informacje .. Ewa :)
ewa1953
ewa1953
Aktywny
Aktywny

Odp: Toczyłowski, Toczyłowscy herbu Samson

Postprzez Mtoczyl » 04.07.2017

Witam...prosze o kontakt na maila. Moj pradziadek pochodził stamtąd.....moj mail: [email protected]....poprosze tez o telefon do Pani
Mtoczyl
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez ewa1953 » 06.07.2017

Witam..
Pozdrawiam serdecznie z Chicago Nie bardzo mogę odpowiedzieć na maila ponieważ portal kasuje adresy... trzeba w regulaminie sprawdzić o co im chodzi z tym przejściem na PW bo ja jakos nie moge tego "rozgryżć " Numeru telefonu pewnie też nie przepuszczą a poza tym ja .. jak napisałam we wstepie mieszkam w chwili obecnej w USA ( Chicago). Może spróbujmy porozmawiać na razie tutaj a w międzyczasie znaleść sposób na przejście na prywatną poczte mailową... może ja spróbuję napisać swój mailik trochę innym sposobem ... ewakropkatoczylowskamałpayahookropkacom było by mi miło gdyby się okazało że jestesmy rodzina :)
Jeszcze raz przesylam pozdrowienia i czekam na odpowiedż Ewa Tokarski ( Toczyłowska )
ewa1953
Aktywny
Aktywny

Postprzez Toczek » 04.07.2020

Witam. Nasza rodzina to Toczyłowscy z Ełku, również szukamy więcej informacji o miejscowości Toczyłowo . Kontakt [email protected]
Toczek
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez Aniela Nula » 19.08.2020

Dzień dobry,

Ja w kwestii:

Jana Toczyłowskiego.. który służył w armii carskiej i walczył na Kaukazie

Być może chodzi o przodka mojego męża, który tak się nazywał i był generałem carskiej armii, komendantem Schlieselburga, generał gubernatorem Archangielska
Jan Ildefons Toczyłowski (1853-1922) . Tylko, że z opowieści teściowej wynikało, ze miał dwie siostry - Helenę (1845-1920, po mężu von Standen) i Antoninę (1850-1880, po mężu Nebelska) i te siostry się słabo zgadzają ...

Ale może jakąś nić znajdziemy;)

Pozdrawiam

Ania
Aniela Nula
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Powrót do KRESY - poszukiwania, problemy