32831. JAGIEŁŁO

NOWY! - Dział ogólnych rozmów i poszukiwań na tematy kresowe. UWAGA - są też inne działy kresowe!
* Nadaj konkretny tytuł Twojemu tematowi
* Poszukiwania kresowe możesz ogłaszać tutaj lub w innych działach "SZUKAM"
* UWAGA - są też inne działy kresowe - wiedza, informacje, artykuły, monografie ...

JAGIEŁŁO

Postprzez yagiello » 11.03.2018

Poszukuję informacji o rodzinie Jagiełło. Mój dziadek, Bronisław, stanu szlacheckiego, urodził się w Kukawce, obecnie rejon Soleczniki, lub w zaścianku Spiengła (istnieją dwa różne dokumenty) w 1882 r. Był synem Antoniego, powstańca styczniowego. Antoni zmarł w Wilnie w 1927 r. Do 1923 r. mieszkał w Ejszyszkach z żoną Pauliną z d. Żuk. Sam był synem Michała. Na tym informacje się kończą. Wiadomo tylko, że zarówno Antoni, jak i Michał, dzierżawili młyn - prawdopodobnie w Kukawce. Inne nazwiska, związane z rodziną - Jakubowscy, Dogielowie, Wyszyńscy, Mioduszewscy. Antoni miał sześciu synów: Kazimierza, Stanisława (obaj na początku XX w. wyemigrowali do USA), mojego dziadka Bronisława, Zygmunta (zm. w 1930 r. w Wilnie), Bolesława (1872-1972, zm. w Gdańsku) i Michała, zmarłego w dzieciństwie. Będę wdzięczny za każdą informację na temat rodziny. Pozdrawiam wszystkich, poszukujących swoich korzeni! :) Michał Jagiełło, Łódź.
yagiello
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: JAGIEŁŁO

Postprzez mbwitt » 17.03.2018

Nazwisko Jagiełło nosiła nauczycielka z Liceum Plastycznego w Lublinie -historyk sztuki .Ta osoba może miec obecnie ok 80 lat.Nic ponadto o niej nie wiem.50 lat temu słuchałam jej wykładów a historii architektury.pozdrawiam mbwitt Lublin
mbwitt
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: JAGIEŁŁO

Postprzez yagiello » 18.03.2018

Dziękuję za zainteresowanie wątkien. P. Jagiełło z Lublina to raczej nie rodzina. "Moich" w tamtych stronach nie było. Nazwisko jest popularne - od śp. Michała Jagiełły, pisarza i dyrektora Biblioteki Narodowej po Zbigniewa Jagiełłę, prezesa PKO BP. Jest nawet rosyjski Jagiełło, proboszcz cerkwi w Paryżu i Nicei :)Ale z żadnym nie ma wspólnych korzeni. "Moi" są spod Wilna i z Wilna.
yagiello
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: JAGIEŁŁO

Postprzez yagiello » 24.03.2018

Z ciekawości wpisałem w wyszukiwarce panieńskie nazwisko żony dziadka - Konce. Znalazłem sporo osób o tym nazwisku w Puerto Rico i niejakiego Otoichi Konce w Japonii. Na Wileńszczyźnie jednakowoż takich chyba nie było... :)
yagiello
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: JAGIEŁŁO

Postprzez Lilija1 » 21.03.2019

Przejrzalam wiele ksieg z metrykami kosciola solecznickiego. W ksiegach czesto wystepuja wpisy z nazwiskiem Jagiełło. Ksiegi sa dostepne do przejrzenia na stronie www.epaveldas.lt W wyszukiwarce nalezy wpisac - salcininku rkb . Jest ok.40 ksieg...
Indeksowalam ksiege slubow z okresu 1912-1922 . Tam jest wpis o slubie mieszczanki Alberty Jagiełło z Więcypola z Maciejem Baranowskim ze wsi Smogóry, 1914r, rodzice Alberty - Maciej Jagiełło i Anna Rogal.
Poza tym wiem, iz w Czarnym Borze (rej.wilenski) - ok.25 km z Solecznikow w strone Wilna - mieszkala rodzina Jagiełło.
Avatar użytkownika
Lilija1
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli


Powrót do KRESY - poszukiwania, problemy