Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Białoruś "Nienadowicze-Ręndziłowszczyzna"

20.06.2020 23:00
Dzień dobry.
Poszukuję krewnych, oraz wszelkich informacji dotyczących rodziny Stasiukiewicz zamieszkującej prawdopodobnie do roku 1946 w miejscowości : Nienadowicze, obecnie Ręndziłowszczyzna na Białorusi. Stefania Stasiukiewicz była moją babcią ze strony mamy. Stefania Stasiukiewicz była zamężna z Feliksem, prawdopodobnie tak miał na imię mój dziadek, którego nigdy nie poznałem.
Rodzina Stasiukiewiczów zamieszkująca we wsi Nienadowicze miała trzy córki : Weronikę, Leokadię, Antoninę, oraz syna Tomasza który był uzdolnionym krawcem. Prawdopodobnie zmarł po przeziębieniu się, mając 35/40 lat.
W 1946 roku moja babcia w wielkiej tajemnicy przed dziadkiem, zabrała córki i wyjechała do Polski na ziemie odzyskane do Wrocławia. Przez całe swoje życie , ani moja mama , ani też jej siostry nigdy nie wspominały o swoim ojcu Feliksie Stasiukiewicz. Z uwagi na rożne doświadczenia i przeżycia, chciałbym uzyskać możliwie jak najwięcej informacji na opisany temat.
Jak wspomniałem, moja babcia z córkami uciekły przed swoim mężem i ojcem w wielkiej tajemnicy, nie informując jego, ani też sąsiadów gdzie wyjeżdżają.
Moja mama i jej siostry nigdy nie wspominały swojego ojca, i do końca swojego życia nie wiedziały co się z nim stało, czy żyje, kiedy zmarł itp.
W latach dziewięćdziesiątych moja mama wraz z siostra Weroniką, odwiedziły swoją rodzinną miejscowość. Podarowały również odbudowującemu się kościołowi w tej wiosce ornat, oraz kilka innych rzeczy. Miałem nadzieję, iż po ich powrocie uzyskam jakiekolwiek informacje na temat swojego dziadka, i jego dalszym życiu gdy został sam. Niestety niczego się nie dowiedziałem, i tak jak wcześniej tak po powrocie, Białorusi do końca życia żadna z córek Stefanii Stasiukiewicz nie udzielały żadnej informacji na temat swojego ojca.
Prosiłbym o kontakt wszystkie osoby mające jakakolwiek wiedzę na temat rodziny Stasiukiewicz zamieszkującej do roku 1946 w miejscowości Rędzinszczyzna (Nienadowicze)