Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Huminieccy (Humienieccy) - Lwów, Liseccy - Bełż (2)

4.01.2021 11:58
Dzień dobry,

Zainteresowałem się tematyką pochodzenia swojej rodziny i poszukuję informacji w tym temacie. NIestety ale ze względu na to, że dziadek zmarł już dawno temu (1972r.) nie pozostawił zbyt wielu informacji o rodzinie Huminieckich lub Humienieckich. To co wiem:

Mój dziadek Eustachy Huminiecki urodził się 28.03.1912r. we Lwowie. Miał brata Emiliana oraz jak się niedawno dowiedzieliśmy dwie siostry - prawdopodobnie Maria i Zofia. Z aktu zgonu dziadka wiemy, że moim pradziadkiem był Piotr Huminiecki (Humieniecki). Niestety o swoim pradziadku wiem bardzo niewiele- nie mam pojęcia kiedy i gdzie przyszedł na świat. W przekazach rodzinnych była mowa o tym, że był policjantem we Lwowie (potwierdziła to kuzynka mojego ojca z którą nawiązaliśmy jakiś czas temu kontakt). Natomiast we frgamencie dokumentu uzyskanym od niej (w umowie o posag mojej prababci) jest informacja, że był robotnikiem gazowni miejskiej we Lwowie (umowa datowana jest na 1910 rok, więc może po wojnie został policjantem). Co do informacji na jego temat to z przekazów rodzinnych mam informację, że zmarł w szpitalu na skutek obrażeń w kilka dni po pożarze domu/wybuchu gazu, ale nie wiem kiedy to miało miejsce.
Natomiast moja prababcia to Helena z Liseckich Huminiecka (Humieniecka), moją praprababcią była Helena ze Stefanowskich Lisecka. Prawdopodobnie pochodziła z Bełża. Umowa o posag mówi o jakiejś realności w Bełżu. Z przekazów rodzinnych mam informację, że moja prababcia w tym pożarze/wybuchu gazu zginęła na miejscu. Poza tym nie mam żadnej informacji.

Jeszcze jeden trop mogę podać. W rozmowie z kuzynką mojego ojca (córką brata mojego dziadka) dowiedziliśmy się, że być może wszelkie chrzty odbywały sie w obrządku Grekokatolickim. Przynajmniej ona jak brała ślub to dowiedziała się, że była ochrzczona w parafii grekokatolickiej.

Bardzo chciałbym dowiedzieć się czegoś o swoich pradziadkach, a jakby się dało to cofnąć się jeszcze z informacjami o swoich prapradziadkach. Czy macie może dostęp do jakichś źródeł w których pojawiają się te osoby? Chciałbym uzupełnić wiedze o swoim pochodzeniu. Pozdrawiam