14435. Żołnierze carscy

Żołnierze carscy

Postprzez Steffik » 15.08.2011

Witam :witam
Mam pytanie, a nawet dwa:
1. Czy przeszukując zasoby w necie natknął się ktoś na jakieś spisy żólnierzy carskich (okres I WŚ)?
2. Czy są gdzieś w internecie dostępne listy (spisy) żołnierzy carskiej armii będących w czasie I WŚ w niewoli austriackiej lub niemieckiej?
Jeśli się ktoś natknął na coś takiego, to prosiłbym o namiary.
Z góry dziękuję.
Steffik
Aktywny
Aktywny

Re: Żołnierze carscy

Postprzez MacRoS » 03.11.2011

Witam,
Dołączam się do tego pytania.
Mój krewniak płk. carski Antoni Izydor Romiszowski (Romiszewski) nie wrócił z frontu I WŚ. Podobno zmarł w niewoli austriackiej.
Chciałbym odnaleźć jego grób.
Pozdrawiam,
Maciej Saryusz-Romiszewski
MacRoS
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Marcin » 03.11.2011

Jeśli gdzieś szukać to chyba tylko we Wiedniu. Można by przedsięwziąć tam jakieś wyjazd - tańszym wspólnym kosztem. Lub wysłać kogoś kto się na tym archiwum zna. Ja osobiście tam nigdy nie byłem, więc chętnie pojadę z kimś kto był - w ramach dokształcania :)
"Ateizm - to uparta wiara w bezsensowność wierzenia"
Marcin
Administrator
Administrator
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Postprzez Marcin » 03.11.2011

Mam poza tym różne spisy powstańców styczniowych z Galicji itp - oczywiście to kropla w morzu - ale znalazłem tam Adama Romiszowskiego - adiutant Wierzbickiego, poległ w utarczce z Moskalami pod Polichną, w lubelskim, dn. 18.7.1863 [Stupnicki H., Spis poległych ...]

Zapewne nic nowego - ale przytaczam dla porządku
"Ateizm - to uparta wiara w bezsensowność wierzenia"
Marcin
Administrator
Administrator
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Postprzez MacRoS » 03.11.2011

Dzięki Marcinie,
Mam tego Adama, powstańca 1863 i kontakt z jego krewnymi.
Pozdrawiam,
MacRoS
Zaawansowany
Zaawansowany

Odp: Re: Żołnierze carscy

Postprzez jakubek777 » 14.02.2012

Marcin napisał(a):Mam poza tym różne spisy powstańców styczniowych z Galicji itp - oczywiście to kropla w morzu - ale znalazłem tam Adama Romiszowskiego - adiutant Wierzbickiego, poległ w utarczce z Moskalami pod Polichną, w lubelskim, dn. 18.7.1863 [Stupnicki H., Spis poległych ...]

Zapewne nic nowego - ale przytaczam dla porządku

Hej jestem tu nowy więc nie wiem czy to dobrze , że tu pytam o to . Ale pisałeś ,że posiadasz listy powstańców styczniowych ,czy byłbyś tak miły i sprawdził czy jest wśród nich Tomasz Herbuś ( ur. 1838 zm. 1940 ) pochodzący z rejonów Ociesęk .
Dzieki z góry
jakubek777
Zainteresowany
Zainteresowany
Imię i nazwisko: Piotr Jakubowski

Odp: Żołnierze carscy

Postprzez MacRoS » 14.02.2013

Mam pytanie i zarazem uzupełnienie.
Wspomniany wyżej Antoni Izydor Romiszowski był kapitanem 132 benderskiego pułku piechoty. Wyczytałem w necie, że sztab tego pułku został wzięty do niewoli przez naszych legionistów w bitwie pod Łochówkiem 22.12.1914. Nigdzie nie mogę trafić na nazwiska pojmanych oficerów ani na wzmiankę do którego obozu ich wysłano. Moze ktoś z Was ma tę wiedzę ?
Poniżej lista (długa) austro-węgierskich obozów jenieckich, może komuś się przyda:
http://www.austro-hungarian-army.co.uk/powcamps.htm
Pozdrawiam,
MacRoS
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez abdak13 » 07.11.2013

Dołączam się do prośby proszę o info na priv
abdak13
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez maria25 » 09.03.2014

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum .Uparłam się,że odnajdę swojego dziadka Jana Trepczyńskiego ale coś mi nie wychodzi.Może ktoś przeczytał gdzieś to nazwisko????? :-|
maria25
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez maria25 » 01.01.2015

maria25 napisał(a):Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum .Uparłam się,że odnajdę swojego dziadka Jana Trepczyńskiego ale coś mi nie wychodzi.Może ktoś przeczytał gdzieś to nazwisko????? :-|
-pomocy
maria25
Zainteresowany
Zainteresowany

Następna strona

Powrót do Wojsko, militaria