18942. wojna polsko-bolszewicka

Odp: wojna polsko-bolszewicka

Postprzez andrzej_b2 » 18.09.2012

Spławili Panią i już. Najłatwiej jest odpowiedzieć, że nic nie ma, wszystkiego nie można... Ja bym tak łatwo nie rezygnował i osobiście przeprowadził kwerendę. Oczywiście będzie to możliwe dopiero to po remoncie CAW, ale już proponuję podjąć starania o uzyskanie stosownego zezwolenia. Czas oczekiwania można by wypełnić zapoznaniem się z bogatymi zasobami CBW o tej tematyce, np.:
https://opac.cbw.pl/cgi-bin/wspd_cgi.sh ... doktype=15
Jest tam ponadto cały zbiór unikalnych książek i czasopism z czasu Wojny Bolszewickiej.
andrzej_b2
Kreator Forum
Kreator Forum

Postprzez dudela » 08.10.2012

Przepraszam,że dopiero teraz odpowiadam, ale nie zauważyłam wcześniej Pana odp. Dziękuję, na ten link nie mogę wejść, jest "niezaufany" ale postaram się o uzyskiwanie zgody na osobiste kwerendy, jak mi Pan radzi. Pozdrawiam Ela
dudela
Aktywny
Aktywny

Postprzez onaonasamotna87 » 29.06.2013

Mój dziadek też zaciągnął się do armii, ale nic konkretnego nie wiem.
onaonasamotna87
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez Stika » 07.09.2014

Proszę o informację, czy na podstawie umundurowania można określić rodzaj formacji w jakiej dana osoba służyła. Mój dziadek w I wojnie ponoć zgłosił się na ochotnika do Polskiej Organizacji Wojskowej na terenie Puław. Potem w wojnie polsko-bolszewickiej służył w czynnej służbie, jednak nie mam pojęcia w jakiej formacji ani jak przebiegała wojenna droga jego oddziału. Czy na podstawie fotografii w mundurze można określić rodzaj formacji a potem określić drogę jaką dane oddziały przemierzyły? Dziadek nazywał się Dzięgiel Jan ur. 1896r Opoka k. Puław syn Michała i Katarzyny. Będę wdzięczna za informację w jaki sposób można ewentualnie prześledzić wojenny szlak czy dotrzeć do jakichkolwiek wojskowych dokumentów...
Stanisława Kozłowska
Załączniki
dzięgiel jan 1918.jpg
(223.01 KiB) Nie pobierane
Stika
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Poprzednia strona

Powrót do Wojsko, militaria