Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Indeksacja ksiąg metrykalnych

18.02.2009 21:26
Witam Wszytkich
Jestem w trakcie indeksacji parafii w Dębnie, Okocimu i Uszwi.
Moja indeksacja jest dość rozbudowana, w odpowiednich tabelkach oprócz najważniejszych danych, takich jak daty, imiona i nazwiska, umieściłam również, nazwiska chrzestnych, świadków zawarcia małżeństwa, przyczyny zgonów.
Jeżeli ktoś poszukuje w w/w parafiach, proszę o kontakt.

W przyszłości będę indeksować parafie w Biesiadkach i Barcicach.

Jeżeli ktoś z Państwa posiada skany ksiąg metrykalnych z woj. krakowskiego i nie ma możliwości (patrz czasu) na indeksację, chętnie się tego podejmę.
I "geneteka" i nasza biblioteka cyfrowa mogłaby się wzbogacić o indeksy z parafii małopolskich.

Pozdrawiam kolegów i koleżanki z MTG
Magdalena Smolska - Kwinta

Komentarze (7)

20.02.2009 13:06
Ja bym się chętnie włączył w projekt indeksacji parafii w okolicach Starego Sambora - jeśli by był ktoś zainteresowany.
20.04.2009 21:18
Witam!Chciałbym się dowiedzieć czy chodzi o Dębno pow.Łuków.
20.04.2009 22:58
Oj chyba nie - patrząc na inne dane zapewne chodzi o to Dębno koło Brzeska
ale niech Magda potwierdzi
21.04.2009 12:29
Witam,
Marcin ma rację
Chodziło o indeksację parafii Dębno k. Brzeska.
13.10.2009 17:22
Witam,

mam kilka zestawów zdjęć ksiąg metrykalnych (Pstrągowa k/Czudca, Rzepiennik k/Ciężkowic, Ciężkowice, Niepołomice). Także moge przekazać do opracowania. Jak znajdę czas to będę się starał wydobyć jeszcze kilka parafi z cyrkułu bocheńskiego (Bochnia, Nowy Wiśnicz).

Jeżeli można to proszę o sprawdzenie w swoich zasobach nazwisk:

- Ząbek (cyrkuł bocheński?)
- Krasuski (województow sandomierskie?)
- Wiśniowski, Wiśniewski, Wiszniewski - przełom XVIII/XIX w. (wojeództwo ruskie? sandomierskie?)
- Słupski (województwo sandomierskie?)

Piotr
14.10.2009 13:11
bardzo chętnie
możemy to zrobić na kilka sposobów - rozumiem że zdjęć jest sporo

najlepiej było by wrzucić je do katalogów roboczych w Bazie Zdjęć i sukcesywnie opisywać - w ten sposób nad zdjęciami można pracować w kilka osób a zdjęcia od razu wykorzystywać jeśli ktoś znajdzie tam swoich przodków. Potem zmieni się tylko nazwy i lokalizacje katalogów (albumów)

zdjęcia wrzucę ja hurtowo, ale będą pod kontem autorskim (możliwość bezpośredniego kontaktu)
16.11.2009 12:35
Właśnie indeksuje Bochnie od 1777 r . w górę, jest tego na pare ładnych miesięcy pracy, także jakby ktoś chciał się przyłączyć to zapraszam.

Czy ktoś pracował już na księgach z Nowego Wiśnicza lub innych miejscowości z okolicy Bochnii?