Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Archiwum Główne Akt Dawnych w Warszawie

25.01.2013 16:19
Jestem nowicjuszem w dziedzinie genealogi, zupełnie brakuje mi doświadczenia. Chciałbym wiedzieć, czy w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie są jakieś metryki urodzenia, chrztu, a może spisy mieszkańców lub aktów małżeńskich z Radoszyc (obecnie w województwie świętokrzyskim) i okolic. Może ktoś wie, gdzie takich informacji poszukiwać?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pomoc

Komentarze (6)

27.01.2013 05:51
Zapisy metrykalne (księgi) urodzeń, ślubów, zgonów za ostatnie 120 lat powinieneś znaleźć w miejscowym urzędzie stanu cywilnego oraz takie same we właściwym urzędzie parafialnym. Te wcześniejsze mogą być w archwum diecezjalnym do którego należy/należała dana parafia. O to czy AGAD posiada interesujące Cię dokumenty zapytaj najlepiej w AGAD. Wyślij tam email. Ja nie wiem ale sądzę, że nie.
27.01.2013 10:48
Dziękuję za odpowiedź i radę, właśnie staram się ustalić, gdzie takie dokumenty mogą się znajdować
Pozdrawiam
27.01.2013 12:12
Chciałbym wiedzieć, czy w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie są jakieś metryki urodzenia, chrztu, a może spisy mieszkańców lub aktów małżeńskich z Radoszyc (obecnie w województwie świętokrzyskim) i okolic. Może ktoś wie, gdzie takich informacji poszukiwać?

Radoszyce, Radoszyce Leśna i Radoszyce Kolonia, woj. kieleckie :
- rejestr mieszkańców, księgi meldunkowe i akta gminy Radoszyce,1895 - 1932 (z przerwami).
Radoszyce woj. świętokrzyskie:
– akta stanu cywilnego parafii rz.-kat.: chrzty, śluby i zgony 1810 – 1902 (z przerwami)
–akta stanu cywilnego wyznania mojżeszowego: chrzty, śluby i zgony 1826 – 1884 ( z przerwami)
Wszystko to w Archiwum Państwowym w Kielcach.
28.01.2013 18:35
Dziękuję za podpowiedź, teraz już wiem, gdzie szukać potrzebnych dokumentów.
26.02.2013 11:48
Jeśli poszukiwania przodka w AGAD nie przyniosły oczekiwanych efektów to polecam stronę o Powstaniu Styczniowym na Kielecczyźnie. Świetnie opracowana i można poszukać ewentualnych przodków i znaleźć miejsce ich spoczynku.
Pozdrawiam
http://www.powstanie1863.muzeumhistoriikielc.pl/
17.10.2013 19:51
Na Genealogii Polaków mamy dwa miejsca

Po pierwsze jest Wielka Baza Powstańców Styczniowych - niewątpliwie największa w Polsce baza online. - Szukaj w menu - "Bazy danych"
Po drugie są archiwiści - nasi redaktorzy w różnych miastach - również w wWarszawie - jest formularz którym można się z nimi bezpośrednio skontaktować - Szukaj w menu "Profesjonaliści"