Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

drzewo

4.11.2012 17:37
fajnie by było gdyby można było tworzyć drzewo nie tylko w sposób 1,1- 1,12 itd, ale faktycznie, jak w my heritge, tam jest drzewo ale pozoatałe rzeczy leża na dnie.

Odpowiedzi (3)

12.11.2012 15:08
Witam.Mnie osobiście My Heritage zaczyna działać na nerwy.O ile jeszcze jakiś czas temu(kiedy system wykazał "inteligentne"połączenie)szło się połączyć z osobą mającą tych samych przodków u siebie,już w wersji podstawowej.Tak teraz jest to możliwe tylko od wersji premium.Szkoda że z wersji za Free zabrali tą opcję,nie każdy ma kasę żeby założyć konto premium.Fajnie by było gdyby można było wykupić choć miesięczny abonament.A tak to znów utknęłam w miejscu.Co nie znaczy że korzystam TYLKO z My Heritage w poszukiwaniach
13.11.2012 09:22
dla mnie na obecnym stadium drzewa przydało by się żeby ta funkcja literek tutaj i cyferek raczej zastąpiona została drzewem jak w my heritage, bo tak latam od tej strony do tamtej. Tak zgadam się że my heritage jest zbyt komercyjne, męczy mnie to niesamowicie, nie koystam z tego i nie zamierzam,
19.11.2012 16:22
odpowiem jak to jest ... systemów wizualizacji drzewa jest kilka. I dobrze się sprawdzają przy niewielkich drzewach - jednak gdy przekracza się pewną ilość tracą swoją funkcjonalność. Praca skierowana jest na wypełnianie graficznych wymogów i ładnego wyglądu. Wiem że jest to sprawa atrakcyjna. Niestety wszystkie te systemy również technicznie niedomagają w przypadku indywidualnych problemów rodzinnych i żaden nie wyeliminował tego całkowicie.

Mają ogromne doświadczenie wiemy jak zrobić system, który be wszystkie te problemy likwidował i jeszcze dodawał kilka funkcji których nigdzie nie ma - ale ... stworzenie tego systemu to jest obecnie .. min. 150.000 złotych - dla programistów (i potem koszty konserwacji technicznej).

Strony typu MyHarritage - nie powstały po to by sprawiać nam przyjemność genealogiczną. Np. tą stronę założyła firma z Hamburga specjalizująca się w ... uzyskiwaniu i sprzedaży danych statystycznych o mieszkańcach Europy. Dzięki umieszczanym tam drzewkom mają wgląd kolosalny w takie informacje jak wielkość Waszej rodziny, ilość żyjących, ilość kobiet, mężczyzn, ilość i aktywność kontaktów w danych miastach. Umieszczając kotwic w plikach cookies mają też informacje o zainteresowaniach, stronach poprzednich i9 następnych przed wejściem na serwis i po wyjściu. Zauważcie Państwo że główny nacisk położony jest tam nie na historię rodziny - lecz na rozbudowaną ilość kuzynów. Tak samo działają wszystkie polskie strony genealogiczne z automatycznymi drzewami. W dodatku wszędzie pokutują te same błędy zapisów, błędy systematyczne i naukowe - utrwalając niedobre przyzwyczajenia, które potem generują błędy.

Zdajemy sobie sprawę, że system cyferkowy wymaga trochę zaangażowania i nie jest graficznie-intuicyjny, ale nie chcemy sprzedawać nigdy Państwa danych żadnej firmie marketingowej.