3014. ! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i krótkie

Pozostałe tematy forum

! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i krótkie

Postprzez redakcyjne » 17.04.2009

ZASADY SŁOWNIKA BIOGRAFICZNEGO
Wróć do Słownika Biograficznego • !!! W SŁOWNIKU NIE UMIESZCZAMY PYTAN O POSZUKIWANIA - będą przenoszone do działu ogłoszeń!!
  .
 • CO W TYM DZIALE? Dodajemy nowe i poprawiamy istniejące biografie - w formie encyklopedycznej! (Proszę się liczyć, z tym że odpowiedzi mogą zostać scalone w jeden artykuł - zachowując oczywiście współautorstwo)
  .
 • FORMAT - prosimy zachować styl encyklopedyczny, bez "mój dziadek" itp. Nie pisz: "szukam prababci" "jestem zainteresowana tą osobą" "mój dziadek miał kontakt" zamiast tego napisz "Joanna Xyz ur. 1678 zm 1715 ...", "Andrzej Acdef miał kontakt z Juliuszem Defghi 18.1.1845 w Wilnie...". Jeśli chcesz dodać większe historie, szersze uzupełnienia, legendy, opowiadania, wiersze itp - wykorzystaj działy takie jako Opowiadania lub Artykuły, a tutaj wstaw link do tego postu.
  Przykład dobrze przygotowanej noty
  .
 • PRAWO AUTORSKIE - Przy zamieszczaniu kopii biografii proszę pamiętać o prawach autorskich! Nie wolno kopiować publikacji młodszych niż kilkadziesiąt lat. Ale można robić ich opracowania (powołując się zawsze na źródło - użyj znacznika "bib".
  .
 • MODERATORZY - Prosimy moderatorów o aktywne poprawki redakcyjne materiałów oraz LINKOWANIA.
  .
 • POMOC - Trudności proszę sygnalizować w dziale "Poradnia", na wszystkie odpowiemy, tworząc jednocześnie FAQ
Konto ogólne redakcyjne (zastrz. w opisie)
Avatar użytkownika
redakcyjne
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Re: ! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i krót

Postprzez romek_plaszczynski » 08.04.2013

Przeczytalem artykol napisany przez Jerzy o rodzinie Kaczynskich ze wsi Kaczyny. To moi sasiedzi od lat. Mysle ze moge wniesc pare nowych watkow do tego.
Pamietam jak Mierzejewski nazywal Kaczynskiego kumem. Jeszcze zyje zona Jozefa Kaczynskiego Honoratta ale Pani ta ma ponad 80 lat. Jeszcze jest szansa na uzupelnienie waszego artykolu ale juz w poniedzialek wyjezdzam wiec skoro was nie interesuje....
Avatar użytkownika
romek_plaszczynski
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Odp: ! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i kró

Postprzez KL+zartowac » 04.09.2014

Maria Pieńkowska ur,1907r. panieńskie Ostrowska,mąż Witold Pieńkowski ,miejsce zamieszkania Ostrówki ,uciekli w czasie 2 wojny światowej do Polski ,mieszkali w Chełmie lubelskim
Avatar użytkownika
KL+zartowac
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Odp: ! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i kró

Postprzez Lubicznawrocki » 21.01.2015

Przeczytalem artykól napisany przez Jerzy o rodzinie Nawrockich, herbu Lubicz. Chciałbym dodac nastepujace wiadomości do tego co Jerzy podał do słownika biograficznego na temat tej rodziny:

Nawrocki h. LUBICZ. Franciszek, ur. 1872 r. w Kijowie, syn Bronisława i Oktawii Nawrockiej (zd. Wolańska), brat Bronisławej, Janiny, i Haliny; z wykształcenia chemik, posiadał kopalnie węgla w Zagłębiu Donieckim oraz fabrykę lamp górniczych i przyrządów chemicznych ok. Charkowa. Franciszek żonaty z Emilią (zd. Dąbrowska); zmarł 12.X.1937 r. na Żoliborzu w Warszawie. Miał trzy siostry: Bronisława, Janina, i Halina. Bronisław (syn Franciszka i Emilii) ur. 7.VII.1899 r; zm. 15.VIII.1978 r. Córka ich (Zofja) ur. 1904 r; zm. 1942 r. Bronisław został żonaty z Marią (zd. Dyl) w 1940 r. w Anglii. Mieli dwóch synów: Krzysztof (Christopher) Marian (ur. 15. VIII.1942 r.) i Andrzej (Andrew) Emil (ur. 14.V.1945 r; zm. 1989 r.); oboje urodzeni w Edynburgu (Szkocja).

Z poważaniem, Krzysztof (Christopher) Lubicz-Nawrocki
Lubicznawrocki
Zainteresowany
Zainteresowany


Powrót do Inne