Strona 1 z 1

! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i krótkie

PostNapisane: 17.04.2009
przez redakcyjne
ZASADY SŁOWNIKA BIOGRAFICZNEGO
Wróć do Słownika Biograficznego • !!! W SŁOWNIKU NIE UMIESZCZAMY PYTAN O POSZUKIWANIA - będą przenoszone do działu ogłoszeń!!
  .
 • CO W TYM DZIALE? Dodajemy nowe i poprawiamy istniejące biografie - w formie encyklopedycznej! (Proszę się liczyć, z tym że odpowiedzi mogą zostać scalone w jeden artykuł - zachowując oczywiście współautorstwo)
  .
 • FORMAT - prosimy zachować styl encyklopedyczny, bez "mój dziadek" itp. Nie pisz: "szukam prababci" "jestem zainteresowana tą osobą" "mój dziadek miał kontakt" zamiast tego napisz "Joanna Xyz ur. 1678 zm 1715 ...", "Andrzej Acdef miał kontakt z Juliuszem Defghi 18.1.1845 w Wilnie...". Jeśli chcesz dodać większe historie, szersze uzupełnienia, legendy, opowiadania, wiersze itp - wykorzystaj działy takie jako Opowiadania lub Artykuły, a tutaj wstaw link do tego postu.
  Przykład dobrze przygotowanej noty
  .
 • PRAWO AUTORSKIE - Przy zamieszczaniu kopii biografii proszę pamiętać o prawach autorskich! Nie wolno kopiować publikacji młodszych niż kilkadziesiąt lat. Ale można robić ich opracowania (powołując się zawsze na źródło - użyj znacznika "bib".
  .
 • MODERATORZY - Prosimy moderatorów o aktywne poprawki redakcyjne materiałów oraz LINKOWANIA.
  .
 • POMOC - Trudności proszę sygnalizować w dziale "Poradnia", na wszystkie odpowiemy, tworząc jednocześnie FAQ

Re: ! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i krót

PostNapisane: 08.04.2013
przez romek_plaszczynski
Przeczytalem artykol napisany przez Jerzy o rodzinie Kaczynskich ze wsi Kaczyny. To moi sasiedzi od lat. Mysle ze moge wniesc pare nowych watkow do tego.
Pamietam jak Mierzejewski nazywal Kaczynskiego kumem. Jeszcze zyje zona Jozefa Kaczynskiego Honoratta ale Pani ta ma ponad 80 lat. Jeszcze jest szansa na uzupelnienie waszego artykolu ale juz w poniedzialek wyjezdzam wiec skoro was nie interesuje....

Odp: ! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i kró

PostNapisane: 04.09.2014
przez KL+zartowac
Maria Pieńkowska ur,1907r. panieńskie Ostrowska,mąż Witold Pieńkowski ,miejsce zamieszkania Ostrówki ,uciekli w czasie 2 wojny światowej do Polski ,mieszkali w Chełmie lubelskim

Odp: ! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i kró

PostNapisane: 21.01.2015
przez Lubicznawrocki
Przeczytalem artykól napisany przez Jerzy o rodzinie Nawrockich, herbu Lubicz. Chciałbym dodac nastepujace wiadomości do tego co Jerzy podał do słownika biograficznego na temat tej rodziny:

Nawrocki h. LUBICZ. Franciszek, ur. 1872 r. w Kijowie, syn Bronisława i Oktawii Nawrockiej (zd. Wolańska), brat Bronisławej, Janiny, i Haliny; z wykształcenia chemik, posiadał kopalnie węgla w Zagłębiu Donieckim oraz fabrykę lamp górniczych i przyrządów chemicznych ok. Charkowa. Franciszek żonaty z Emilią (zd. Dąbrowska); zmarł 12.X.1937 r. na Żoliborzu w Warszawie. Miał trzy siostry: Bronisława, Janina, i Halina. Bronisław (syn Franciszka i Emilii) ur. 7.VII.1899 r; zm. 15.VIII.1978 r. Córka ich (Zofja) ur. 1904 r; zm. 1942 r. Bronisław został żonaty z Marią (zd. Dyl) w 1940 r. w Anglii. Mieli dwóch synów: Krzysztof (Christopher) Marian (ur. 15. VIII.1942 r.) i Andrzej (Andrew) Emil (ur. 14.V.1945 r; zm. 1989 r.); oboje urodzeni w Edynburgu (Szkocja).

Z poważaniem, Krzysztof (Christopher) Lubicz-Nawrocki

Re: ! Zasady umieszczania w Słowniku Biograf. - ważne i krót

PostNapisane: 07.01.2022
przez Kasprowicz115
w Przykładzie dobrze przygotowanej noty pomyłka co do roku w pozycji 12 spisu (bibliografia) prawdopodobnie ( raczej na pewno rok 1973)
Jestem początkujący, chciałem dopisać w "Szybkiej odpowiedzi" do tej noty ale wyskoczyła mi strona 404