Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kraków - Wykład "Zródła genealogiczne na Białorusi"

29.03.2010 11:12
Zapraszamy pasjonatów genealogii na wykład otwarty dr Hienadzia Siemiańczuka. Omówione zostaną szczegółowo;

"Źródła genealogiczne w archiwach na Białorusi".

Wykład rozpocznie się o godz. 17:00 w dniu 29.03.2010 w "Karczmie Pod Blachą" - KRAKOW

[nad. Małopolskie Towarzystwo Genealogiczne]

Odpowiedzi (6)

29.03.2010 14:11
Bardzo proszę, żeby któreś z Krakowiaków się tam wybrało... Mnie ten temat żywo interesuje w związku z zamiarem wyjazdu na Białoruś, a nie wyrwę się dziś do Krakowa. Mam nadzieję, że można potem liczyć na krótkie sprawozdanie ze spotkania/wykładu.
I oczywiście proszę o namiary na pana profesora

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Marta
29.03.2010 16:02
To ja poproszę o to samo co Marta, gdyż obowiązki rodzinne nie pozwolą mi na przybycie.
29.03.2010 22:01
Byłoby miło, gdyby ktoś z naszych Koleżanek i Kolegów napisał relację z tego spotkania. Być może dowiedzielibyśmy się czegoś nowego, a jestem pewny, że zainteresowanie tą tematyką byłoby na pewno spore.
Pozdrawiam
Józek
30.03.2010 12:38
Trochę to potrwa - ale obiecuje że będzie.
Proszę śledzić wątek.
9.06.2010 21:23
Witam.

Być może dowiedzielibyśmy się czegoś nowego, a jestem pewny, że zainteresowanie tą tematyką byłoby na pewno spore.
Pozdrawiam
Józek


Podpisuję się pod sugestią Józka!!
Ja jestem bardzo zainteresowany możliwościami dostępu do archiwów na terenie Białorusi. Jeśli nie osobiście to chociaż przez kompetentne osoby chcące połączyć wysiłki w poszukiwaniach genealogicznych...
Rosyjskim posługuję się na poziomie swobodnej konwersacji, a i kontakt z osobami z Rosji i Białorusi posiadam...
Potrzeba tylko trochę wskazówek...

Pozdrawiam. Darek M.
17.06.2010 13:23
Obiecałem że będą informacje - oto one.

Zorganizowałem możliwość wyciągania danych z archiwów w Grodnie, Mińsku, oraz innych białoruskich - a także w Wilnie. Ustaliłem kontakt z osobami które mają lepszy dostęp niż "z ulicy" - to ważne gdyż znaczna część tych archiwów robi pewne trudności, i trzeba umieć się porozumiewać, dobrze jest też mieć odpowiednie obywatelstwo

Tak czy siak - Bardzo proszę o konkretne poszukiwania na PRIV - obiecuje że większość da się załatwić.

Przy okazji jest też możliwość docierania do polskich nagrobków, miejsc - w celu np. zrobienia fotografii, czy choćby zapalenia znicza na grobie.