Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wielka Rodzina Mickiewiczów

23.11.2008 16:11
Moi Najmilsi !!! Witam wszystkich serdecznie !!! Zapraszam Was wszystkich do odwiedzania Forum Mickiewiczów. Bardzo możliwe, że jesteśmy powiązani różnego stopnia pokrewieństwem. Wielu z nas szuka krewnych, często z okolic Wilna, Grodna czy Kowna na Litwie. Wydaje mi się, że Nasza Klasa ma trochę inne cele i dlatego łatwiej będzie prowadzić poszukiwania tutaj. Bywanie na tym Forum, to także okazja aby się lepiej poznać wzajemnie. Zapewniam Was, że w niejednym przypadku zaowocuje to trwalszymi kontaktami nawet osobistymi. Proszę też - zamieszczajcie stare zdjęcia na forum - może nie Wiecie kto na nich jest a ktoś inny kogoś na nich rozpozna? Ja na przykład poszukuję wszelkich informacji o Witoldzie Rymwid-Mickiewiczu urodzonym w Wilnie lub Kownie w roku ok.1870. Badania prowadzę dość długo i mogę posiadać wiedzę o Mickiewiczach przydatną dla innych. Może Znacie jakieś ciekawe strony w internecie to Podajcie adresy. Może natraficie na jakiś ciekawy artykuł w gazecie, to go zeskanujcie i wstawcie na forum. Jeszcze raz zachęcam i serdecznie zapraszam. ODWIEDZAJCIE FORUM MICKIEWICZÓW. Ludwik

Odpowiedzi (4)

26.11.2008 02:57
Witam, sądzę, że moim przodkiem był poeta Adam Mickiewicz. To również moje imię i nazwisko.
Jak mi wiadomo mój ojciec urodził się w miejscowości Stołpce niedaleko Niemna a jego ojciec gdzieś w okolicy Nowogródka gdzie do tej pory posiadam licznych ktewnych.
Za tydzień będę w posiadaniu dokładniejszych informacji. Właśnie wybieram się w rodzinne strony i skonsultuje się z moją babcią ( mamą mojego taty )
Być może będę też miał kilka starych rodzinnych fotografii, postaram się je zamieścić na forum.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale kiedyś dziadek chwalił się, że Jakub Kołas ( Konstanty Mickiewicz ) to jest jakaś nasza rodzina.
Nie mogłem znaleźć nigdzie czy obaj pisarze byli spokrewnieni.
Pozdrawiam z Londynu - Adam Mickiewicz .
26.11.2008 18:51
Witam Cię serdecznie Adamie! Bardzo dziękuję za odwiedziny i czekam na obiecane informacje. Także na obiecane zdjęcia. Wszelkie nowe wiadomości są bezcenne. Mnie też nie udało się odszukać związku pomiędzy Adamem a Konstantym Mickiewiczami. Ale im więcej informacji tym bardziej zbliżymy się do prawdy. Póki co proponuję Ci ciekawą wędrówkę. Odwiedż stronę http://zpb.org.pl/index.php?id=h80523 Myślę,że nie Pożałujesz. Trzymam Cię za słowo i pozdrawiam gorąco - Ludwik
12.08.2009 13:14
Witam,
od dłuższego czasu poszukuję informacji nt. Leonarda Mickiewicza - wg. rodzinnych relacji jest to syn brata Adama Mickiewicza:

1 Aleksander Mickiewicz h.Poraj (brat wieszcza Adama Mickiewicza) + Teresa Terajewicz
1.1 Franciszek Mickiewicz
1.2 Maria Mickiewicz
1.3 Leonard Mickiewicz + Katarzyna Niedzwiedzka
1.3.1 Bronisław Mickiewicz + Maria Buczkowska
1.3.1.1 Witold Mickiewicz + Bronisława Marcinkowska
1.3.1.1.1 Mirosława Mickiewicz + Zbigniew Kruszyński

Jeżeli ktoś posiada informacje dot. przedstawionych osób, bedę zobowiązany za ich przekazanie.
28.08.2014 22:26
Witam
szukam informacji o Konstantym Mickiewiczu.
To mój 3xpradziadek więc będę wdzięczna za informacje.
Żona Konstantego to Helena z Wersockich
Jego córka Aleksandra ur 13.01.1874

Z moich wstępnych ustaleń wynika, że w 1852 roku 12 letni wówczas Konstanty mieszkał z bratem Samuelem i Piotrem w Pikiszkach.
Przypuszczam, że ojcem ich był Józef syn Jana Mickiewicza i Honoraty Kijuć.

Bede wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa