Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Dzisiaj , jedna z moich wnuczek ma urodziny!

3.10.2012 12:55
3 października kończy 13 lat! Jest chyba jeszcze za młoda, żeby docenić dar dziadka, który się dwoił i troił, a nawet zapisał się na Forum Genealogiczne, żeby w urodzinowym prezencie — ofiarować jej drzewo genealogiczne przodków po babci. Mam 70 lat i chyba ... w ostatnim momencie za spisywanie dziejów rodziny sie zabrałem. Nie mam, niestety większego doświadczenia w tej materii, żyłem bowiem dotąd w sporym pośpiechu i napięciu, przez ostatnie bez mała lat służąc Najjaśniejszej R.P. Ale sędziwy wiek naturalnie obdarza aparatem badawczym. Teraz bowiem jest już pora na poobiednie drzemki, podczas których przywołuje człowiek senne wspomnienia z przeszłości. Jednak żeby sięgnąć głęboko — musi korzystać ze źródeł, przekazów, dokumentów ,archiwum. Potrzebne jest też szersze otoczenie pasjonatów,ludzi ... którzy łączą, porozrywane niekiedy łańcuchy pokoleń w logiczny, historyczny ciąg. W tym środowisku mogę zatem opisać mój dla, urodzonej w ostatnim roku minionego tysiąclecia wnuczki Elżbiety. Udało mi się jak dotąd wywieść — jej pochodzenie od pra,pra,pra...dziadków, z których jeden Jakub (Jakób) Grodecki urodził się w 1743 roku. Do innego praszczura mojej wnuczki dotarłem ,dzięki pięknie prowadzonej stronie genealobloogowej Piotra Strzetelskiego Tym drugim pra,pra,pra,...dziadkiem jest starosta trembowelski Ignacy Strzetelski — urodzony w 1761 roku.

Komentarze (2)

6.10.2012 03:33
Stanisław,
Spróbuj strony historycy.org
Może znajdziesz tam coś dla siebie.
6.10.2012 09:58
Drogi Samborze! Dziękuję za podpowiedź ! Oj ... ten nowy rozdział ,jakim jest genealogia poszukująca przodków moich wnuczek i wnuków - coraz bardziej mnie wciaga. Wędrując po stronach, portalach historyczno-genealogicznych - zaczynam powoli ograniczać się do stosunkowo niedużego terytorium , na ktorym mieszkała, żyła...rozmanażała się szlachta mazowiecka. Dla mnie człowieka, który dotąd ... wałęsał się po "Dzikich Polach" Wołynia, Podola - jest to zupełnie nowe doświadczenie . Jakieś Miłaki,Konopki,Trzpioły ,Kulany ,Wieczfnie, Uniszki Stupsk - wszystkie od siebie nieodległe. Krew, geny - mieszały się w stosunkowo zamkniętych naczyniach . Serdecznie pozdrawiam. http://www.wodynski.info