7959. Andrzejowski h.Prus I z odmianą

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Andrzejowski h.Prus I z odmianą

Postprzez jerzy » 18.04.2010

ANDRZEJOWSKI h. PRUS I z odmianą. Odmiana herbu na tarczy półtora krzyża, przeszyte u wierzchu strzałą ukośnie od lewej strony; na hełmie w koronie ramię w lewo dzierżące miecz wzniesiony do cięcia.
Na Białej Rusi, z nich: Heronim, podczaszy Słonimski 1658 v. Jan dziekan i pleban wileński 1678 r. Marcin i Aleksander, podpisali pospolite ruszenie z powiatem lidzkim 1698 roku. Władysław, stolnik mozyrski 1761 r. Wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty: a) gub. wileń¬skiej Antoni i Jerzy, z synami: Adamem, Antonim, Wincentym i Benedyk¬tem, synowie Wincentego 1837 r.; b) gub. mińskiej Jan, syn Stefana, z synami: Janem, Ignacym i Józefem i Jakób, syn Teodora, z synami: Michałem, Zygmuntem i Stefanem 1849 r.
Seweryn Uruski
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do A____