8346. Arendt h. Arendt

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Arendt h. Arendt

Postprzez jerzy » 22.04.2010

ARENDT h. ARENDT. Z nich: Józef i Wit, ten drugi z synami: Joachimem i Mikołajem, synowie Kacpra, wylegitymowani w Cesarstwie 1836 r. i zapisani do ksiąg szlachty gub. wileńskiej.
Wielądek daje tej rodzinie herb trzy kłosy, dodając, że z Prus przeniosła się do wojew. wileńskiego, w którem Adam, zasłużony na dworze Jana III dostał od tego monarchy lenność Bezruczkowszczyznę, jego syn z Katarzyny Grochowskiej, Marcin, ożeniony z Agnieszką Szałkowską, miał mieć syna Kacpra, ożenionego z Rozalią Kozłowską, z której synowie: Marcin ksiądz, Trynitarz, Józef, po którym z Łucyi Sieniawskiej potomstwo: Wincenty, Feliks, ożeniony z Małgorzatą Targońską, Ploryan, towarzysz w wojsku koronnem i Piotr 1796 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do A____