19103. Błaszczyński Kazimierz Konrad

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Błaszczyński Kazimierz Konrad

Postprzez wanka » 19.09.2012

Kazimierz Konrad Błaszczyński ps. "Bogdan Bończa" vel "Konrad Tomaszewski" (ur. ok. 1831 - zmarł 19 czerwca 1863)
    – pułkownik kawalerii w powstaniu styczniowym, zawodowy oficer artylerii rosyjskiej armii. Po wybuchu powstania styczniowego brał udział w walkach o Płock, mianowany naczelnikiem województwa płockiego. Od marca 1863 r. dowódca samodzielnego oddziału ułanów.
    18 czerwca 1863 ranny w bitwie pod Górami dwoma postrzałami w pierś, ukryty w stodole w Górach - w stanie ciężkim przeniesiony do dworu w Lubczy, a następnie, w obawie przed kozakami, do gajówki w Stępockim Lesie koło Przezwodów, gdzie zmarł[2]. Początkowo pochowany w nieoznaczonej mogile na cmentarzu w Nawarzycach. W 2004 r. ekshumowany i pochowany w nowej mogile na tym samym cmentarzu.[wiki]
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do B____