7995. Bahrynowski h.Leliwa

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Bahrynowski h.Leliwa

Postprzez jerzy » 18.04.2010

BAHRYNOWSKI h. LELIWA. Książęta i szlachta. Pisano ich tak¬że Bachrynowski i Bakrynowski, książęca ruska, pochodząca od Ruryka, rodzina, jej przodkiem miał być Andrzej, syn Iwana, książę Drucki, urodzony z siostry słynnego Witolda w. ks. Litewskiego, a córki Kiejstuta; ten Andrzej, od swego działu wsi Bahrynowice na Ukrainie, brał nazwisko Bahrynowski, niektórzy z jego potomków, pochodzący od N. z przydomkiem Odyniec, wzięli nazwisko Odyńcewicz, inni pisali się Bahrynowicz. Książęta Bahrynowscy, jakkolwiek jeszcze w XVI stoleciu, noszący tytuł książęcy i z najpierwszemi rodzinami prowincyi, jak np. książętami Ostrogskimi, łączący się małżeństwami, nie byli zamożnymi, czego dowodem metr. litewska z 1528 r. podług której wszyscy razem, a kilku ich było, dostarczali z swoich posiadłości tylko pięciu zbrojnych, a już w tern XVI stoleciu zarzucili swój tytuł książęcy; w początkach XVII stolecia przeszli na wyznanie katolickie. l!Sv ...
Z tej familii, Iwan Iwanowiez 1528 r., Jakób na Wołyniu 1702 r.— Jerzy i Bazyli w 1782 r., a Jan i Michał w 1817 r., wylęgitymowani w GaKcyi. Gabryel i Jakób, synowie Stefana, zapisani do ksiąg szlachty gub. kijowskiej 1802 r.; Roman i Józef, synowie Jana i innych wielu wylegitymowani w Cesarstwie 1837—1851 r., w gub. wołyńskiej.
BAHRYŃSKI. Stefan otrzymał szlachectwo 1676 r. (V. L.).
Seweryn Uruski
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do B____