8233. Biały h.Trzaska

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Biały h.Trzaska

Postprzez jerzy » 21.04.2010

BIAŁY h. TRZASKA. W północnem Mazowszu, szlachta po wię¬kszej części zagrodowa. Adam, komornik ziemski nurski 1674 r., a Michał, Paweł i kilkunastu innych 1697 r. podpisali elekcye. Franciszek, ksiądz proboszcz dąbrowski 1695 r. Kazimierz, dziedzic dóbr Konarzew w 1740 r.
Po Andrzeju, synu Wojciecha, dziedzicu dóbr Godlewo, Siennica i inne 1732 r., synowie: 1) Jan, miał syna Jana, ten Leona, po którym z zony Petroneli Zalewskiej synowie, Krzysztof i Michał wylegitymowani w Królestwie 1840 r.; 2) Benedykt miał syna Bernarda, ożenionego z Eleonorą Borkow¬ską, z niej synowie, Wincenty, dziedzic dóbr Kamieńczyk, w pow. ostrołęckim i Szymon wylegitymowani w Królestwie 1840 r.
Po Mikołaju, synu Romualda, dziedzicu dóbr Łuniewo, w ziemi drohickiej 1768 r., z żony Katarzyny Pieczyskiej syn Szymon, ożeniony z Maryanną Leszczyńską, z niej syn Jan wylegitymowany w Królestwie 1839 r.; z tej linii, Wawrzyniec, syn Józefa i Feliks, syn Macieja, wylegitymowani w Królestwie w 1845 r. Onufry, syn Jakóba, udowodnił szlachectwo w gub. wileńskiej 1800 r. Włodzimierz, syn Leonarda, oficer gwardyi ros. 1858 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do B____