39210. Cholawo Kazimierz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Cholawo Kazimierz

Postprzez wanka » 09.01.2021

Ś. P. KSIĄDZ KAZIMIERZ CHOLAWO. Dnia 23 października r. 1939. zmarł w Nowym Dworze, dekanatu Wasiliskiego, długoletni proboszcz tamtejszy ks. Kazimierz Cholawo. Ks. Kazimierz Cholawo urodził się 23 września 1873 r. w Łubieniętacb, pow. Oszmiańskiego, kształcił się w Mińsku 1 w Seminarjum Duchownem W ileńskiem, które ukończył w r. 1899. Dnia 4. VII. 1899 r. ś. p. ks. Kazimierz Cholawo otrzymał święcenie kapłańskie w Wilnie. Zajmował stanowiska następujące: wikarego w Ikaźni, W ołkowysku i Sokółce, oraz proboszcza w Strubnicy, Oborku, Daniuszewie i od r. 1918 a£ do swej śmierci w Nowym Dworze, dekanatu Wasiliskiego. Kilkakrotnie ś. p. ks. Kazimierz Cholawo był pociągany do odpowiedzialności przez władze rosyjskie za udzielanie sakram entów świętych tym, którzy z prawosławja przeszli na katolicyzm. W roku 1910 skazany został na grzywnę
i usunięcie na trzy miesiące od pełnienia obowiązków kapłańskich za udzielanie sakramentów tym, którzy „bez zachowania ustanowionych prawideł przeszli na katolicyzm.
W innych wypadkach udawało mu się szczęśliwie od kary wywinąć, gdyż umiał się bronić. Reguiescat in pace! X. W. Z
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do C____