19627. Gruszczyński "Kośmider" h. Poraj

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Gruszczyński "Kośmider" h. Poraj

Postprzez Genealogia Polakow » 06.11.2012

Rodzina której pierwszym znanym przedstawicielem był Adam "Kośmider" Gruszczyński, zmarły w 21.05.1475, brat bp. Jana Gruszczyńskiego, kanclerza i prymasa Polski. Dziećmi Adama byli Wawrzyniec, Mikołaj i Jan - noszący już stale przydomek "Kośmider". Przydomek ten musiał być używany i wcześniej, gdyż pod koniec XV wieku widać kilka rodzin posługujących się nim. Zapis poprawny również: "Kośmider-Gruszczyński" - słowo "Kośmider" było przydomkiem rodowym ale potem w XIX i XX wieku zostało zbite w formę nazwiska.

PrzedstawicieleJan "Kośmider" Gruszczyński -kanonik gnieźnieński, biskup, prymas Polski [Teki]

Jan "Kośmider" Gruszczyński - 1493, tenut w Odolanowie, mąż Magdaleny [Teki]

Adam "Kośmider" Gruszczyński z Murowanej Gośliny, (1670-14.5.1712), sędzia kapturowy poznański, kasztelan poznański, nakielski, gnieźnieński, kaliski, starosta kolski, mąż Katarzyny Konarzewskiej, Magdaleny Leszczyńska i Zofii Przyjemska, dziedzic dóbr Czarkowo, Drzewce, Sarbinowo, Rokoszlo [Teki]
Avatar użytkownika
Genealogia Polakow
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Uzyskanie dokumentów (1)
Imię i nazwisko: Biuro Poszukiwan GP

Powrót do G____