25495. Gano Kazimierz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Gano Kazimierz

Postprzez wanka » 22.06.2014

Kazimierz Gano
urodził się 19 lutego 1915 roku w Goli. Syn Stanisława i Marianny z domu Jeniec. Szkołę Powszechną ukończył w Goli. Następnie pracował na 7-hektarowym gospodarstwie ojca. 25 marca 1938 roku został powołany do czynnej służby wojskowej i wcielony do 2 kompanii strzeleckiej 70 Pułku Piechoty w Pleszewie. We wrześniu 1938 roku został przeniesiony do 14 Batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza. Brał udział w kampanii wrześniowej. Pod Częstochową jego jednostka został rozbita. Powrócił do Goli. Do 1940 roku pracował jako robotnik w lesie golskim, a następnie od 12 października 1940 roku aż do przejścia na emeryturę w marcu 1978 roku, w Cukrowni nad Kanią jako pracownik fizyczny. 14 marca 1943 roku w Gostyniu zawarł związek małżeński z Agnieszką Markowiak. Miał troje dzieci (Janina - 1944, Marian - 1946, Celina - 1951). Był aktywnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej przy Cukrowni Gostyńskiej. Zmarł 14 czerwca 1984 roku i pochowany został na cmentarzu parafialnym w Gostyniu. Posiadał odznaczenia: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal "Za Udział w Wojnie Obronnej 1939", Odznakę "Zasłużony Pracownik Przemysłu Cukrowniczego", Odznakę "Za Wysługę Lat w Pożarnictwie XV i XXV-lecia".
Biogram opracowano na podstawie: informacje Agnieszki Gano - zbiory rodzinne, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Gostyń, Ankieta personalna ZBoWiD; Cukrownia Gostyń S.A., Akta osobowe Kazimierza Gano.
Roman Tom aszewski
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do G____