9007. Goławski h.Jastrzębiec

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Goławski h.Jastrzębiec

Postprzez jerzy » 13.05.2010

GOŁAWSKI h. JASTRZĘBIEC. Taż familia co Gołaski tego herbu. Antoni, syn Józefa i Maryanny z Jakimowskich, 1754 r. (Ks. Gr. Radomskie). Tomasz podpisał elekcyę 1764 r. z ziemią czerską. Jan, dziedzic Gerałtowa, i Jan-Paweł wylegitymowani w Galicyi 1827 r. Tomasz, dziedzic dóbr Droblin, i Aleksy, dziedzic dóbr Jakówki, w pow. bielskim, synowie Wojciecha, radcy wojew. podlaskiego 1825 r., i Ludwiki z Wężyków, wylegitymowani w Królestwie 1839 r.
Stanisław, syn Stefana, z synami, i Jan, syn Gabryela, wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. wołyńskiej 1857 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do G____