9012. Gałkowski h.Jastrzębiec

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Gałkowski h.Jastrzębiec

Postprzez jerzy » 13.05.2010

GOŁKOWSKI h. JASTRZĘBIEC. Andrzej Karski, herbu Jastrzębiec, dziedzic Kars i Gołkowa, sędzia ziemski płocki 1470 r., miał dwóch synów, Jana i Andrzeja; z nich Jan, otrzymawszy Gołków, przybrał nazwisko Gołkowski. (Ks. Gr. Płockie). Jan, skarbnik warszawski, żonaty z Elżbietą z Nadarzyna, pozostawił syna Jakóba 1526 r. (Metr. Kor.). Piotr, syn Jakóba, zaślubił Annę Grądzką i z niej miał synów: Kacpra, Mikołaja i Krzy¬sztofa (Don. Vars.).
Kacper, dziedzic Gołkowa, łożniczy królewski 1605 r. (Don. Vars.), z Barbary Witosławskiej pozostawił syna Stanisława, który podpisał elekcyę z ziemią warszawską 1648 r. Mikołaj, dworzanin królewski 1606 r., dziedzic części Gołkowa, wojski nurski 1612 r., był żonatym z Miączyńską 1614 r. (Don. Vars.); Mikołaj nadał Bernardynów na Pradze pod Warszawą.Krzysztof, trzeci syn Piotra i Grądzkiej, wojski warszawski i dworzanin królewski 1605 r., starosta ostrołęcki 1609 r., poślubił Zofię Jarczewską i z niej miał synów, Piotra i Fioryana, który podpisał elekcyę 1648 r. z ziemią czerską (Don. Vars.).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do G____cron