9013. Gołocki h.Jastrzębiec

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Gołocki h.Jastrzębiec

Postprzez jerzy » 13.05.2010

GOŁOCKI h. JASTRZĘBIEC, Dawna mazowiecka rodzina, już w XVI-em stoleciu przesiedliła się do południowych prowincyj Rzeczypospolitej. Stanisław z Gołocina zamieszczony w przywileju danym Jastrzębczykom od Ziemowita ks. Mazowieckiego 1408 r. Michał cytowany w aktach łomżyń¬skich 1505 r. Maciej i Feliks, synowie Walentego, 1549 r. Władysław, syn Mateusza, 1550 r. Paweł, syn Wojciecha, 1567 r. (Conv. Piotrk.). Jan, Maciej, Paweł, Stanisław, Wojciech i Wszebor, synowie Walentego, dziedzice Gołocina 1578 r. (Ks. poborowe). Stanisław notowany w aktach płockich 1639 r. Adam i Stanisław 1648 r., Stanisław 1697 r., a Aleksander i Józef z Gołocina 1764 r. z wojew. płockiem podpisali elekcye.
Sylwester, syn Grzegorza, z synami: Teodatem, Mikołajem, Wiktorem i Sylwestrem i tego ostatniego synowie, Mikołaj i Władysław wylegitymowani w Cesarstwie 1850 r. i zapisani do ksiąg szlachty gub. podolskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do G____