9045. Gośki h.Krzywda

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Gośki h.Krzywda

Postprzez jerzy » 14.05.2010

GOŚKI h. KRZYWDA. Wzięli nazwisko od wsi Gośki, w ziemi łomżyńskiej, dawna i zagrodowa szlachta. Maciej z Tarnowa-Gosków, w ziemi łomżyńskiej 1617—1639 r., z żony Agnieszki Nagórka miał syna Pawła 1684 r., ożenionego z Anastazyą Gutowską, z której syn Franciszek, superintendent ceł wielkopolskich 1754 r.. dziedzic dóbr Kożuszkowo, pozostawił syna Ignacego, po którym z 1-ej żony Teresy Sikorskiej syn Franciszek, a z 2-iej żony Kazimiery Dąbrowskiej synowie: Michał, Józef i Makary; z nich Makary, dziedzic dóbr Modlin, w pow. łęczyckim, i Michał wylegitymowani w Królestwie 1837 r.
Z tej familii. Jan, chorąży pancerny 1699 r. Antoni, starosta chełmski, żonaty z Anną Borkowską 1700 r. (Wyr. Tryb. Lubel.). Michał, radca pow. inowrocławskiego 1813 roku. Wilhelm-Józef, dziedzic dóbr Kuczwały i Wola Kożuszkowa, w Wiel. Księztwie Poznańskiem 1820
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do G____