12696. Kalinowski Aleksander

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kalinowski Aleksander

Postprzez genarch » 23.01.2011

Aleksander Kalinowski
Ziemianin?. Majątek nieznany w pow. łomżyńskim, woj. białostockie - właściciel?.
Aresztowany przez Sowietów we wrześniu(?) 1939 r. Przetrzymywany prawdopodobnie w więzieniu w Łomży. Dalsze losy nie znane.

Bibliografia (spis)
Lista strat Ziemiaństwa Polskiego 1939 - 1945
Sentymentalne podróże na Kresy - serdecznie polecam
Genealogiczne.plponad 46 tys. nagrobków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Litwy"
Członek MTG - http://www.mtg-malopolska.org.pl/
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum
Imię i nazwisko: Marta Czerwieniec

Re: Kalinowski Aleksander

Postprzez gabramow » 01.05.2011

Nie wiem czy to ten sam Aleksander Kalinowski, ale tak miał na imię mój pradziadek pochowany na cmentarzu w Komarówce Podlaskiej
gabramow
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Re: Kalinowski Aleksander

Postprzez genarch » 03.05.2011

gabramow napisał(a):Nie wiem czy to ten sam Aleksander Kalinowski, ale tak miał na imię mój pradziadek pochowany na cmentarzu w Komarówce Podlaskiej

Witam,

proszę powiedzieć czy i inne dane oprócz nazwiska zgadzają się. Czy Pana/Pani dziadek posiadał majątek w Łomżyńskiem, jak nazywał się ten majątek i jakie były dalsze jego losy po aresztowaniu.

Pozdrawiam,
Marta Czerwieniec
Sentymentalne podróże na Kresy - serdecznie polecam
Genealogiczne.plponad 46 tys. nagrobków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Litwy"
Członek MTG - http://www.mtg-malopolska.org.pl/
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum
Imię i nazwisko: Marta Czerwieniec

Odp: Kalinowski Aleksander

Postprzez Mariusz_14 » 29.12.2014

Coś mało informacji o Aleksandrze Kalinowskim. Przydała by się jego parafia jego rodzice.

Przynajmniej informacje z grobu na cmentarzu w Komarówce Podlaskiej.

Mariusz
Mariusz_14
Zainteresowany
Zainteresowany

Powrót do K____