2512. Karwacki / KARWACCY: FORUM 600 lat Karwacki - Karwatzki

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

63. Rodzina dra Mieczysława Apoloniusza

Postprzez akarwa » 03.05.2015

Mieczysław Apoloniusz Karwacki, mój dziadek, był synem Władysława Karwackiego i Heleny z Cierpiszów, wnukiem Antoniego Karwackieg i Barbary z Sewerytków Karwackiej.
Krzysztof Bytnerowicz

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

W rocznikach studentów UJ w XIX w. jest:

1886 MIECZYSŁAW APOLONIUSZ KARWACKI ur 18 IV (6IV) 1886 w Warszawie. Królestwo polskie, wyznania rzymsko- katolickiego, obywatelstwo rosyjskie; ojciec Władysław urzędnik sądowy, zamieszkały w Warszawie,, od 1909/10 w Lublinie semestr 1. Gimnazjum w Warszawie; matura 6 czerwiec 1906 rok; Na UJ Wydział Lekarski, student zwyczajny 1906/7 – 1910/11, absolutorium 23 listopad 1911. Doktor wszech nauk lekarskich 16 luty 1912 rok.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Panie Krzysztofie,
Bardzo dziękuję za te informację. Kiedyś Pana Wuj Janusz pisał mi, że Matka Pana Barbara prowadzila badania genealogii rodziny, czy można się zapoznać z jej wynikami ?. Poniżej moja wiedza o Pana Rodzinie. Serdecznie pozdrawiam. Andrzej Karwacki

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

* 1830 Antoni KARWACKI i Barbara Sewerytek z Sokołowa Podlaskiego

** 1857-1922 Karwacki Andrzej lat 65 wdowiec urzednik Lublin (św. Jana) 306 1922 Lat: 65, O: Antoni Karwacki, M: Barbara z Sokołowa;
*** zglosily Wanda Karwacka i Stanisława Zielinska biuralistki w
Lublinie zamieszkałe
** 1860-1922 WŁADYSŁAW KARWACKI i Helena Cierpisz

** 1860-1922 WŁADYSŁAW Mikołaj KARWACKI i Helena Cierpisz; slub 16/28 czerwiec 1885 w par. Naw. NPM w Warszawie; Władysław Mikołaj lat 27, urzędnik sadowy, ur w Sokołowie w gub. siedleckiej syn Antoniego i Barbary Sewerytek; zamieszkały w Warszawie dom 1769

** 1859-1929 zm Karwacka Helena Lublin (św. Pawła) 97 1929 lat: 70, O: Michał Cierpisz, M: Cecylja Polecińska, mąż/żona: Władysław Karwacki

** 1860-1922 Karwacki Władysław urz. Sadu Okregowego; ur w Sokołowie Lublin (św. Pawła) 202 1922 lat: 62, O: Antoni Karwacki, M: Barbara Sewerytek, mąż/żona: Helena Cierpisz; zglosil plk Wlad Cierpisz

***1886 MIECZYSŁAW APOLONIUSZ KARWACKI ur 18 IV (6IV) 1886 w Warszawie. Królestwo polskie, wyznania rzymsko-
katolickiego, obywatelstwo rosyjskie; ojciec Władysław urzędnik sądowy, zamieszkały w Warszawie,, od 1909/10 w Lublinie
semestr 1. Gimnazjum w Warszawie; matura 6 czerwiec 1906 rok; Na UJ Wydział Lekarski, student zwyczajny 1906/7 –
1910/11, absolutorium 23 listopad 1911. Doktor wszech nauk lekarskich 16 luty 1912 rok.

Dr Mieczysław KARWACKI – prof. łaciny w I LO – 1928 –Ostrowiec Św.
Dr MIECZYSŁAW KARWACKI – dr chorób.wew. – 1929 – Ostrowiec Św.
MIECZYSŁAW Karwacki, ur. w Ostrowcu, zmarł w Zakopanem, lekarz, ojciec Jerzego Władysława (Kraków), Barbary i Janusza
(Warszawa); żona Zofia zginęła w Oświęcimiu w 1942 r.
ZOFIA KARWACKA, ur. 20.X.1898 w Mińsku, zginęła w Oświecimiu 18. X. 1942 roku

(inf. od rodziny chyba od kogoś z Dobczyc):"Trochę pokręciłam z imionami. Książkę o Oświęcimiu też mam od Bartka. Jeszcze ma mi donieść coś o rodzinie napisane przez dziadka. Mój dziadek faktycznie spotkał się kiedyś w Zakopanem z * Mieczysławem. Ale Maksymilian to brat Bartka"

**** Jerzy KARWACKI – dziadek w Krakowie (brat **** Janusz, **** siostra Barbara w Warszawie )
***** Andrzej - ojciec ur. 1952 (*****brat Maciej, ***** siostra Katarzyna)

Dzieci Andrzeja: ****** Maksymilian (po 30-ce), ****** Katarzyna po 30, ****** Bartek -26, ****** Jakub chyba 22, ******Kacper - naście lat

Co ciekawe Bartek nic nie słyszał o Ostrowcu Świętokrzyskim.
akarwa
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 1
Sponsor (1)

Re: Karwacki / KARWACCY: FORUM 600 lat Karwacki - Karwatz

Postprzez krzysau » 05.03.2018

Panie Andrzeju,
Dawno tu nie zaglądałem, więc odpowiedź odpowiednio późna. Przejąłem badanie po Mamie, prowadzę drzewo rodzinne na MyHeritage. Niestety, wiedza nasza o przodkach sięga tylko do Antoniego Karwackiego, dziadka Mieczysława.
Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Bytnerowicz
https://www.myheritage.com/site-187491152/bytnerowicz
krzysau
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Karwacki / KARWACCY: FORUM 600 lat Karwacki - Karwatz

Postprzez akarwa » 05.03.2018

Bardzo dziękuję. Życzę wytrwałości w dalszych poszukiwaniach. Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Karwacki
akarwa
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 1
Sponsor (1)

Poprzednia strona

Powrót do K____