Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kierbedż h.Ślepowron

3.06.2010 21:59
KIERBEDŻ h. ŚLEPOWRON. Stanisław, syn Kazimierza, właściciel dóbr Pokierszynie, w szawelskiem, i Nowydwór, w upickiem 1750 r., miał synów, Antoniego, deputata na Trybunał litewski, ożenionego z Ludwiką Szukścianką, pisarzówną upieką, i Waleryana, żonatego IV z Maryanną Szemetówną, ciwunówną retowską, 2v. z Wiktoryą Ejdrygiewiczówną. z których synowie: Euzebiusz, Teofil, Stanisław, Michał, Maksymilian i Hipolit.
Stanisław, dziedzic Pokierszynie, generał inżynieryi, wylegitymowany w Cesarstwie 1863 r. i zapisany do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej, miał
dwie żony, Paulinę Montrymowiezćwnę i Maryę Janowską, z której córki, Eugenia za Stanisławem Kierbedziem, Zona za Lubomirem Dymszą i synowie: Michał, dziedzic Pokierszynie i Brahina, Mikołaj, Stanisław i Waleryan.
Maksymilian zaślubił Józefinę Bonowską i z niej pozostawił synów, "Władysława, właściciela Traup, i Edwarda.
Hipolit, ostatni z synów Waleryana, z żony Pelicyi Dąbrowskiej pozostawił córkę Maryę za "Władysławem Komarem i synów: Waleryana, ożenionego z Gabryela Malińską, Maksymiliana, Michała, ożenionego z Julią Janowską, i Stanisława, po którym z Eugenii Kierbedziówny córka Felicya za Waldemarem hr. Tyszkiewiczem (Bon.).
Stanisław i Mateusz, synowie Kazimierza, 1799 r., Mateusz, syn Wojciecha, 1819 r. i Stefan, syn Jerzego, 1820 r. zapisani do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej. Kazimierz, syn Józefa, Wincenty, syn Stanisława, z sy¬nami, Stanisławem i Janem wylegitymowani w Cesarstwie 1861 r. i zapi¬sani do ksiąg szlachty gub. wileńskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego