Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kiwerski h.Jastrzębiec

4.06.2010 17:50
KIWERSKI h. JASTRZĘBIEC. Kazimierz i Antoni, synowie Karola, sprzedali w 1763 r. Janowi Strumille wieś Mokrany (Akta Drohickie); po Kazimierzu z Maryanny Grzybowskiej synowie: 1) Andrzej, w 1830 r. podpułkownik wojsk polskich, wylegitymowany w Królestwie 1842 r.; 2) Antoni, burmistrz m. Łaszczowa, w pow. hrubieszowskim, wylegitymowany w Królestwie 1R48 r. razem z synem Janem, urzędnikiem przy naczelniku wojennym gub. lubelskiej, urodzonym z Katarzyny Radwańskiej.Andrzej, ur. 1789 r. we wsi Radymnie, w cyrkule przemyślskim, 1808 r. wszedł do 6 pułku jazdy Ks. Warszawskiego i w 1809 r. został podporucznikiem w 3 pułku piechoty, porucznik 1812 r., wcielony 1814 r. do batalionu wzorowego grenadyerów, awansował 1815 r. na kapitana, a 1830 r. na podpułkownika pułku grenadyerów gwardyi. Odbył kampanie, 1809 r. przeciw Austryi, 1812 r. w Rosyi był w bitwach pod Pawłowicami i Rubieszowem, a 1813 r. był w oblężeniu Zamościa i tegoż roku otrzymał krzyż złoty polski, cyfrę cesarza Aleksandra I i medal św. Heleny. Andrzej, urn. 1879 r. w Warszawie, pozostawiwszy syna (Ks. Wojskowe).
Wojciech, dziedzic dóbr Łaszczów, w pow. hrubieszowskim 1858 r. Kazimierz, urzędnik w rządzie gubernialnym lubelskim 1865 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego

Odpowiedzi (1)

4.10.2011 11:31
Przypadkowo znalazłem Pana opis o moich potomkach.

Urodziłem się w Anglji i mieszkam w Hiszpanji. Dlatego nie tak dobrze piszę i rozumiem po Polsku.

Staram się narysować drzewo rodzinne. Z pomocą opisu Pana, mogłem linię rodzinną narysować prez mojego pradziadka Jana Kiwerskiego (1851 -), Wojciecha Kiwerskiego (1818-1881), Jana Kiwerskiego, Antoniego Kiwerskiego aż do Karola Kiwerskiego który umarł w 1763. Może jest coś wcześniej?

Czy Pan ma więcej informacji o rodzinie Kiwerskich? Wiem że byli włascicielami łaszczowki (Tomaszów, Lubelskie). Nie wiem jak długo tam byli ani z kąd się podzieli.

Dziękuje za jaką kolwiek informacje.

Kornel Jan Kiwerski