10860. Nahujowski h.Sas

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Nahujowski h.Sas

Postprzez jerzy » 04.07.2010

NAHUJOWSKI h. SAS. Zdaje się, że taż sama rodzina, którą Niesiecki zowie Nahojewski, a której Kuropatnicki i Małachowski daje herb Starykoń. Paweł, dziedzic wsi Borynice 1583 r. Wojciech, syn Stanisława, 1616 roku. Jan skazany za swawolę na utratę szlachectwa, w nagrodę męstwa przywrócony 1620 r. do czci. Piotr, elektor 1632 r. z wojew. ruskiego, miał syna Aleksandra, który podpisał elekcyę 1632 r. z wojew. niskiem. Jan, Marcin, Stanisław, Zofia i Jadwiga, synowie i córki Jana, 1650—1654 r. Po Aleksandrze synowie: Aleksander, Antoni, Jan, dziedzic Kropiwnik, Marcin, Stanisław i Wojciech; po Marcinie z Katarzyny Bagińskiej synowie, Heronim i Michał-Antoni.
Franciszek v. Franciszek-Antoni, dziedzic Jutrosina, łowczy czerniechowski 1691 r., podczaszy nowogrodzki 1699 r., ostatnio chorąży czerniechowskimi r. Jan,podczaszy 1698 r.,następnie cześnik trembowelski, żonaty z Heleną. Franciszek-Piotr, cześnikowicz bracławski, podczaszy podolski 1718 r., z żony Joanny Siemińskiej pozostawił syna Józefa, elektora 1733 r. z wojew. ruskiego (Wyr. Tryb. Lubel., Conv. Vars., Si gil., Zap. Tryb. Piotrk.). Jakób wylegitymowany w Galicyi 1783 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do N____