10879. Napolski h.Niezgoda

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Napolski h.Niezgoda

Postprzez jerzy » 05.07.2010

NAPOLSKI h. NIEZGODA odm. Odmiana herbu — podkowa barkiem do góry, przez nią strzała na ukos, z lewej ku prawej stronie w górę; w koronie trzy pióra strusie.
Byli w Prusach Zachodnich i na Litwie. Wojciech i Grzegorz otrzymali 1526 roku przywilej na wieś Napole. Jan, syn Mikołaja, dziedzic wsi Ninczyna i Perłowce 1558 r. Andrzej, Jan i Mikołaj, synowie Jana, 1580 r. Stanisław, komornik lwowski 1627 roku (Metr. Kor., Conv. Vars., Wyr. Tryb. Lubel.). Andrzej, syn Mikołaja, 1640 r. (Akta Piotrkowskie).
Michał sprzedał Mirewiczom wieś Wólkę, w pow. włodzimierskim 1770 roku; jego syn Józef miał synów, Marcina, urzędnika w Warszawie, 1842 roku, i Andrzeja 1843 r. wylegitymowanych w Królestwie.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do N____