10885. Narejko i Narejkowicz h.Lubicz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Narejko i Narejkowicz h.Lubicz

Postprzez jerzy » 05.07.2010

NAREJKO i NAREJKOWICZ h. LUBICZ odm. Odmiana herbu — w podkowie dwa krzyże, jeden przy drugim, na podkowie nie ma krzyża.
Brali przydomek Ginwiłłowicz. Mikołaj, namiestnik mejsagolski 1522 r. Jan, sędzia ziemski kowieński 1761 roku, miał syna Jerzego, po którym z Anny Hanuszowskiej, czterech synów: i z nich Melchior pozostawił syna Andrzeja, rotmistrza bracławskiego 1793 r.; po Andrzeju syn Jerzy i córki: Joanna, Zuzanna za Zaborskim i Tekla za Józefem Koziełłem.Potomstwo Kazimierza i Tadeusza, synów Antoniego, wnuków Jana, 1580 r. i potomstwo Jana, syna Macieja, 1861 r. wylegitymowane w Cesarstwie i zapisane do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do N____cron