10951. Nacewicz v.Neczewicz h.Janina

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Nacewicz v.Neczewicz h.Janina

Postprzez jerzy » 06.07.2010

NECEWICZ v. NECZEWICZ h. JANINA. Necewicz, syn bojarski moskiewski, dostał się do niewoli przy zdobyciu Połocka za Stefana Batorego, osiedlił się w Polsce i zaślubił N. ks. Rożyńską; z niej trzech synów: Jarosz, Mikołaj i Jeremiasz zaleceni do indygenatu przez sejmik wołyński 1653 r. Teodor, regent ziemski włodzimierski 1662 r., pisarz grodzki włodzimierski 1666 r., żonaty z Joanną z Sarnowa, podpisał elekcyę 1674 roku z wojew. wołyńskiem.
Mikołaj, dziedzic Bruchowki 1670 r. Samuel, zwany Szołowski, skarbnik czerniecbowski 1690 r. Bazyli, syn Heronima, wnuk Gabryela, prowadził proces o dobra 1699 r.
Franciszek, towarzysz chorągwi pancernej 1712 roku. Andrzej, podstoli włodzimierski 1712 r. Koźmian podpisał elekcyę 1733 r. z wojew. wołyńskiem. Konrad-Józef kupił majątek Czereszówkę w 1792 r. od Sławoszewskich. Wiktor i Franciszek, synowie Ignacego, wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. wołyńskiej 1860 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do N____