17683. Nardelli Andrzej

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Nardelli Andrzej

Postprzez wanka » 28.05.2012

Andrzej Nardelli (ur. 7 kwietnia 1947 roku w Mysłowicach, zm. 11 czerwca 1972) – polski aktor i piosenkarz.

W latach 1960 - 1964 uczył się w Mysłowickim Liceum Ogólnokształcącym (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Tadeusza Kościuszki). W 1968 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie na wydziale aktorskim.
W 1970 dostał stały angaż do Teatru Narodowego, gdzie zagrał tytułową rolę w Kordianie Juliusza Słowackiego w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Zagrał między innymi w spektaklach: Hamlet, Nie-Boska komedia, Opera za trzy grosze, Śluby panieńskie.
Na przełomie 1970 i 1971 roku występował w Piwnicy Wandy Warskiej w Warszawie śpiewając i nagrywając piosenki napisane przez Andrzeja Kurylewicza do tekstów Cypriana Kamila Norwida. Śpiewał razem z Magdą Umer w programach telewizyjnych, występował w spektaklach teatralnychTeatru Telewizji.
Andrzej Nardelli zmarł tragicznie - 11 czerwca 1972 roku utonął w czasie kąpieli w Narwi[ Jego grób znajduje się na cmentarzu w Mysłowicach.
1967 – udział w filmie dokumentalnym Raz, dwa, trzy... (z życia PWST w Warszawie)
1969 – rola Julka w filmie fab. Szkice Warszawskie reż. Henryk Kluba
1970 – zagrał zakochanego w filmie Nie lubię poniedziałku; wystąpił w serialu telewizyjnym Przygody psa Cywila
1972 – otrzymał główna rolę Krzysztofa – maturzysty w filmie fabularnym Szklana kula w reżyserii Stanisława Różewicza. Premiera tego filmu miała miejsce po śmierci aktora.
[Internet ]
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do N____