8798. Niemojowski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Niemojowski

Postprzez jaybeere » 04.05.2010

Niemojowski h. Wieruszowa (in. Wierusz), rodzina sieradzka, pisząca się z Niemojowa, jednego pochodzenia z Kowalskimi i Walichnowskimi (inaczej Walknowskimi) herbu Wieruszowa.
W XVIII i XIX stuleciu byli właścicielami dóbr Krzyże, Słupie, Oleszno, Grudziel, Przedmoście i Śliwniki w pow. ostrzeszowskim, Jedlec w pow. pleszewskim, Pogrzybowo i Węgry w pow. odolanowskim, Marchwacz w pow. kaliskim, Radoszewice w pow. wieluńskim, oraz Włoszczowa w gub. radomskiej. Zob. Niemojewski herbu Rola.

• IGNACY z Niemojowa Niemojowski (ur. 1840), s. Kaspra i Marii Sokolnickiej, właściciel dóbr w pow. ostrzeszowskim; ż. Antonina Chłapowska; dzieci: Maria, Michał, Jan.
Źródło: Bork. Rocz. II 581-584.

Noty biograficzne tego nazwiska, Fotografie

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... owski.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do N____