Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Chomątowski

12.07.2010 16:37
Mój dziadek Franciszek urodził się w Grodnie, nosił to nazwisko, tyle, że było pisane "Chomontowski" albo "Chomentowski". Został wywieziony do Niemiec na roboty przymusowe do Echzel i tam poznał Janinę Michalewską, z którą się ożenił, która pochodziła z Rudawki, jej matką była Michalina Fiewronia Ochramczuk, a ojcem Antoni Michalewski. Ojcem Franciszka Chomątowskiego, czyli moim pradziadkiem był Teodor, też urodził się prawdopodobnie gdzieś w rejonie Grodna i był mężem Malwiny Sinickiej. Co do dat, to na razie nimi nie dysponuję. Mój dziadek Franciszek urodził się w roku 1921, a zmarł w 1987 i jest pochowany na cmentarzu w Strzelinie, natomiast pradziadek Teodor zmarł ok. roku 1980 i przeżył ok. 102-104 lata, więc urodził się ok. roku 1876-78. Czy ktoś się orientuje, czy może to być jakiś odłam rodziny Stanisława Chomętowskiego, hetmana? Bo ja nigdzie nie mogę tego znaleźć...

Odpowiedzi (4)

23.07.2010 11:22
nie wiem czy to jest odłam rodziny Stanisława Chomętowskiego, ale wiem, że w takim razie ty jesteś moim krewnym, bowiem mój dziadek Piotr Chomątowski był bratem Franciszka, i miał za rodziców Malwinę Sawicką i Teodora Chomątowskiego pochodzących z Grodna. Także pozdrawiam daleki krewny, jak dowiem się coś na temat Stanisława Chomętowskiego to dam znać.
26.07.2010 15:34
Myślę, że aby ustalić, czy to rodzina hetmana, czy nie, trzeba najpierw dowiedzieć się, jak nazywali się rodzice Teodora Chomątowskiego. W sumie o rodziców Malwiny Sinickiej też warto się wypytać( od przybytku głowa nie boli). To da nam znajomość kolejnego pokolenia w tył. Mój Tato mówi, że ojciec Teodora miał chyba na imię Tomasz, ale nie jest tego pewien, a już na pewno nie wie, skąd pochodził. Czy również z Grodna, czy też tam się osiedlił? Jeśli możesz się dowiedzieć czegoś w tym temacie, też będę wdzięczna.
6.02.2020 18:43
witam jestem prawnuczką Teodora Chomątowskiego i odziedziczyłam dom, w którym mieszkał dziadek Teodor po wojnie
Mam nadzieje znaleźć coś w zakamarkach domu
11.07.2020 14:29
Cześć Anna,

Piszę do Ciebie wiadomość prywatną. To ja zakładałam ten wątek, tylko zgubiłam hasło i założyłam na nowo. Twoja babcia była Paulina?