Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Czaplińscy i Poniatowscy

26.10.2010 14:33
Edyta Czaplińska
24.02.2006.
(Z Portalu Sybiracy)
Szanowni Państwo,

Od lat poszukuję jakiejkolwiek informacji, dokumentów potwierdzenia o zesłaniu moich dziadków i ojca na Kazachstan. Wydaje mi się że poruszyłam już wszystko i nic może tutaj ktoś wskaże jakiś ślad. Ojciec mój Stefan Czaplinński został wraz rodzicami zesłany. Urodził się w transporcie odnotowany w Permie 15.05.1940r., syn Jana i Julii ,następnie przewiezieni do Taincze. Jan Czapliński urodzony 15.09.1909.r w Szczuczynie syn Jana i Konstancji. Julia Czaplińska z domu Poniatowska urodzona 01.04.1910r. w Szczuczynie, córka Jana i Kamili wywiezieni zostali w 1940r. Z zesłania powrócili w 1945r. do Brodów gdzie ojciec został ochrzczony. Jak dotąd nie znaleźliśmy nic, żadnych źródeł informacji. Może ktoś pamięta w szczególności rodzinę Poniatowskich, może cokolwiek. Niewielką wzmiankę mam z KARTY.

Kontakt:
Edyta Czaplińska
email: edycza(małpka)wp.pl
GG: 1361947

Odpowiedzi (2)

16.03.2012 09:08
Genealogia Poniatowskich

zob. także: viewtopic.php?f=5&t=11549
31.03.2012 00:51
Witam!
Rodzina mego ojca Kazimierza pochodzi ze Szczuczyna Podlaskiego.Mój ojciec urodził się w Szczuczynie w 1923 roku,jego ojciec Bolesław -Wiktor również.Dziadek miał braci Pawła i Jana .Jan i Wiktor poślubili siostry Kotyńskie -Genowefę i Jadwigę Udało mi się stwierdzić, że tych okolicach (Szczuczyn,Grajewo ) jest wiele osób o tym nazwisku. Dokładniejszych informacji nie posiadam.Plączą się jakieś opowieści o bracie pradziadka (tylko czyjego - taty czy dziadka )zesłanym na Syberię,miał 5 synów.
Pozdrawiam
Barbara