Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Zdanowicz

29.10.2010 14:26
Witam,
Mój dziadek Józef Zdanowicz urodził się około 1910 w Wołkowysku (obecnie Białoruś). Ojciec mojego dziadka miał na imię Adolf a matka dziadka - Zofia. Dziadek miał dwie siostry Leokadię i Stefanię. Jak duża cześć polaków zostali zmuszeni opuscic swoje domy. Dziadek ostatecznie osiedlił się w Sandomierzu. Wiem że ojciec dziadka miał brata, który służył prawdopodobnie w carskim wojsku ( polskiego nie było . Wydaje się ze nazwisko Zdanowicz było dosyć popularne w rejonie Wołkowyska. Mam wiec nadzieje że ktoś przeczyta ten post i może się odezwie

pozdrawiam
M

Odpowiedzi (4)

12.09.2014 19:34
Dzień dobry,
Moja babcia jest również z d. Zdanowicz i urodziła się w Wołkowysku na Woli w 1896 r. Jeżeli masz dane o swoich przodkach Zdanowiczach sprzed 1864 r. to mogę te dane zweryfikować w dokumentach metrykalnych parafii Wołkowysk aż do początku XVIII w.
Pozdrawiam
Wojciech Tomorowicz
12.01.2015 23:42
Witam, poszukuje przodków. Nazywam się Janusz Zdanowicz, syn Jana ur, w Bębówka k. Wilna. Dziadek miał na imię Paweł. To tyle wiem. Czy ktoś może z tych okolic?
18.01.2015 20:34
Witam,moja babcia też pochodzi z Białorusi,o takim samym nazwisku.Katarzyna Kowalewska z domu Zdanowicz,mąż Piotr Kowalewski.Jak by ktoś miał informacje na temat tych nazwisk z góry dziękuję .POZDRAWIAM
26.09.2019 13:27
Dzień dobry,
Moja ciocia Krystyna Szymanowska urodziła się w Lidzie w 1939 roku (obecnie Białoruś). Poszukuję informacji o jej rodzicach, wiem, że jej mama Genowefa Szymanowska z d. Zdanowicz urodziła się w Wołkowysku w 1903 roku. Jeżeli ktoś posiadałby informacje o przodkach bądź wie gdzie mogę zobaczyć skany ksiąg parafialnych, bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam
A.