Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Gołębiewski

5.05.2011 10:15
Szukam przodków z rodziny Gołębiewskich. Moje poszukiwania utknęły na Kazimierzu Gołębiewskim urodzonym w Cząpienicy (gmina Rogowo) w 1906 roku. Jego rodzice - Antoni i Anna Gołębiewscy prawdopodobnie mieszkali w Osieczku koło Wąbrzeźna.

Odpowiedzi (2)

19.11.2019 00:49
Moj biologiczny ojciec Eugeniusz Golebiewski (ur. 1932 w Biezuniu) wiele lat temu dal mi drzewo genealogiczne rodziny Golebiewskich jak rowniez recznie napisana historie rodu Golebiewskich od Ignatz-a (lub Ignacy) Golebiewskiego urodzonego w drugiej polowie wieku XVIII (srodek 1700s), jego starszy syn Michal urodzony w roku 1798.
Na tym drzewie ja znajduje Kazimierza Golebiewskiego urodzonego tez w 1906 ale w Lodzi i on jest synem Piotra Golebiewskiego ale nie Antoniego.
Od Protoplasta rodu Ignatz-a Golebiewskiego jest rowniez kilku Antonii ale nie ma potomkow pod nimi np Antonii Golebiewski urodzony w Biezuniu (syn Jana) w 1874 i Antonii Golebiewski (syn Michala) urodzony w Nidzgora-Bierzun w 1826 ktory rowniez mial syna Antoniego (ur rok nieznany). Rowniez Antonii Golebiewski (syn Jozefa) urodziny w 1865.
Takze jest wiele mozliwosci ze potomkowie sa nieudokumentowani na tym drzewie pod ktorymkolwiek z Antonii.

Prosze zwrocic uwage ze panstwa Czapnica gmina Rogowo jest przyslowiowy "rzut beretem" od Bierzunia ktory byl kolebka czesci Rodu Golebiewski ktory moj biologiczny ojciec udokumentowal.

To jak sprawdzic ktora galaz rodowa jest panstwa ?

Prosze sobie zrobic DNA test albo przez AncestoryDNA albo 23andme jako ze ja jestem w obu bazach danych i nasze pokrewienstwo wydeterminuje ktora galaz na drzewie. Ja mieszkam w USA od 20lat, wczesniej w Australii. W ten sposob znalazlem pokrewienstwo przez bardzo rzadkie na Calym Swiecie nazwisko Szrejna (przez AncestryDNA) do Ron i Bret Szrejna w USA. Moi ojcowscy pradziadkowie to Stanislaw Golebiewski (1872-1956 Biezun) i Teofila Szrejna (1877- Biezun).

Jezeli urzytkownik "matuta" jest meszczyzna to polecam 23andme DNA testowanie bo ono daje Haplogroup z ojcowskiej linii Chromosomu Y (dostepny tylko dla meszczyzn) jak rowniez matczyna Haplogroup (wiecej informacji).
Ancestry DNA tylko bada calosciowa (wymieszana) genealogie dlatego nie mozna rozroznic ojcowskiej linii od matczynej.
Z moich poszukiwan (research) wynika najprawdopodobniej wiekszosc Golebiewskich i Golebiowskich w Polsce bedzie potomkiem Szymona Gołębiewskiego ( Szymon Gołębiewski / Golembicki) urodzonego w Polsce w polowie wieku XVIII (srodek 1700s) ktory najprawdopodobniej byl krewnyn jezeli nie besposrednio ojcem Ignatz-a Golebiewskiego z drzewa genealogicznego zbudowanego przez mojego biologicznego ojca.
Szymon Gołębiewski / Golembicki nalezal do Haplogroup: R-YP4479.
Tutaj jest kompletny szereg: R1a1a1b1a2a2-YP270 > CTS4648 > YP1405 > YP4479
lub inaczej zapisany: R1aR-M459R-M198R-M417R-Z645R-Z283R-Z282R-Z280R-Z92R-Z685R-YP270R-CTS4648R-YP1405-YP4479
[attachment]Golebiewski-family-tree%20001-marek-included-V2.jpg" />

Zalaczam drzewo Genealogicze Rodu Golebiewskich zbudowane przez mojego biologicznego ojca.

Dla dodatkowej informacji podaje ze obecnie 23andme tylko robi test do poziomu YP270 a i tak YP270 w ich bazie danych jest rzadka tylko jestem jeden na 1600 urzytkownikow ktorzy przetestowali swoje DNA.
YP4479 ktore jest (downstream) "w dol"/"ponizej" (pozniejszy wspolny przodek) od YP270 jest moja estymacja bazowana na dwoch Golembicki/Golembiewski/Golembiowski ktorych znalazlam pod YP4479.

Polecam rowniez Research dla Polakow analize Peter (Pete) Gwozdz ktory rowniez mieszka w USA jak i ja. Pete poswiecil spory kawal swojego zycia Ojcowska Genealogia Polakow ktore so teraz udostepnione w tej tabeli i na jego stronie internetowej.
http://www.gwozdz.org/Results.html#ResultsTable
20.11.2019 17:03
Zrobilem troche wieksza publikacje o Rodzie Golebiewskich i haplogroup YP4479 z testow DNA po Angielsku rowniez z linkami do Polskich zrodel:
https://anthrogenica.com/showthread.php ... post623095