Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Biniszewscy

12.03.2012 10:33
Witam, poszukuję osób z nazwiskiem Biniszewski/Biniszewska. Dziadek mojego ojca - Jóżef Biniszewski ur. 1900 r. pochodził z Łęczeszyc k/Błędowa (pow. grójecki, woj. mazowieckie). Napewno miał dwóch braci - Piotra i Pawła, prawdopodobnie jeszcze jakieś rodzeństwo. Rodzina Józefa Biniszewska przyjechała do Łęczeszyc skądś... no właśnie nie wiadomo skąd. Ponoć były dwie rodziny Biniszewskich - jedna szlachecka, druga chłopska. Nieopodola Konina znajduje się miejscowość Bieniszew (w XIX w. znana równiez jako Biniszew, wcześniej również zapisywana jako Biniszewo). Więcej informacji nie posiadam. Nie mam równiez żadnych pamiątek rodzinnych ani dokumentów, Józef Biniszewski kupił ziemię w innej wsi, nie wiem czy w Łęczeszycach pozostał jakis majątek. Bardzo proszę o wszelkie, nawet drobne sugestie.

Odpowiedzi (2)

3.05.2021 16:16
po wielu latach i być może już wszystko wiadome, ponieważ metryk online jest dostępnych już bardzo wiele, a z Łęczeszyc od 1700 roku. Prowadzę drzewo mojej kuzynki Joanny Biniszewskiej, moge przekazać informacje
10.06.2023 14:38
Witam.
troszkę późno w stosunku do pani tekstu ale chyba jesteśmy z jednego drzewa genealogicznego. Jestem w trakcie szukania. Prawdopodobnie pani pradziadek miał 4 braci: Pawła, Jana, Piotra i Stanisława był też Karol, który zmarł młodo. Ja jestem wnuczką ich siostry Marianny Żeńcy z domu Biniszewskiej. Rodzicami byli Jan Biniszewski i Zofia Grzejszczyk. Pochodzili z Woli Łęczeszyckiej i wzieli ślub w 1900r. Być może przybyli do Łęczeszyc, nie wiem. Wiem, że w Łęczeszycach dawano chłopom ziemię, aby uprawiali sady w zamian za zwolnienie z podatków.