Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Gnysiński

23.04.2012 21:28
Witam.Poszukuję informacji o osobach noszących nazwisko Gnysiński.Moi przodkowie pochodzą ze Stężycy w Lubelskiem.Jak dotąd ustaliłem że mój pradziadek miał na imię Julian i najprawdopodobniej urodził się w roku 1848,niestety jak do tej pory nie ustaliłem miejsca.W Stężycy sprawdziłem wszystko co możliwe i nic.Za wszystkie informacje w tak ważnym dla mnie temacie z góry dziękuję.
Pozdrawiam Andrzej Gnysiński.

Odpowiedzi (1)

17.07.2018 19:18
Szanowny Panie,

natrafilem na poszukiwanie przez Pana danych dot. rodziny Gnysinskich.

Tak się składa, że Genowefa Kopcińska, matka mojej nieżyjacej już żony, polskiej poetki i autorki książeczek dla dzieci, Ady Kopcinskiej-Niewiadomskiej, była z domu Gnysińska
A oto co wiem o tej rodzinie:
Władysław Gnysiński (młynarz lub rolnik we wsi Borki nieopodal Zwolenia pod Radomiem (*ok. 1877/†21.7.1942, pochowany w Jedlni; miał brata na kresach i siostrę Zuzannę )
ożenil sie 1-o z Zofią Majewską (*ok.1891/†21.10.1918 w połogu po porodzie 5-go dziecka). Jej ojciec nieznanego imienia był młynarzem w Strykowicach, ale sprzedał młyn, podzielił pieniądze między córki, a sam przeniósł się do Pionek.
Władysław Gnysiński i Zofia z Majewskich mieli czworo dzieci (kolejnosc niepewna):
Julian (myśliwy)
Adam (*10.9.1911/ †1979) oo Marianna NN > 4 dzieci
Maria (Marysia)
Genowefa (* Radom 29.10.1916/† Radom 30.9.1997) oo Pionki 15.05.1937 Wacław Kopciński (* Skarżysko Kościelne 1.7.1913/†2.8.2002 Radom) | to rodzice mojej żony.

Czy ktoś ma może więcej wiedzy o rodziniach Władysława Gnysińskiego i jego żony Zofii Majewskiej?

Pozdrawiam

Andrzej Prus-Niewiadomski
e-mail: andrzej.n[małpka]gmx.de