Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Chrząszcz Adam

26.08.2012 20:13
Poszukuje prapradziadka

Chciałbym się dowiedziec, ponieważ robię drzewo genealogiczne mojej rodziny. Mój prapradziadek nazywał się Adam Chrząszcz, żona Maria z domu Fedasz (lub Kobel). Ich dzieci to: Frania, Karol, Melania, Józefa, Julian i Mieczysław. Wiem, że mieszkał w Krukienicach (pow. Mościska) i Samborze (Sambor). Urodził się 1884r. i zmarł w 1966r. Chciałbym się dowiedzie jakich miał rodziców, gdzie się urodził i gdzie zmarł, oraz innych innych informacji na jego temat. Jestem z pokolenia Mieczysława.

Odpowiedzi (4)

28.08.2012 06:44
Rok 1884 nie jest zbyt odległy i zapis o jego urodzeniu mogże być ciągle w urzędzie powiatowym (Mościska, Sambor) stanu cywilnego, do którego należy miejsce jego urodzenia, lub/też w Centralnym Historycznym Archiwum Ukrainy we Lwowie lub w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie. Zapis o ślubie powinien być w kościele oraz w USC w miejscowości gdzie brał ślub w danym czasie.
Powodzenia
29.08.2012 10:25
Dziękuje za podpowiedź.
Pozdrawiam.
8.12.2012 23:35
Proponuję kontakt z parafią, z której pochodził przodek. To jest wiarygodne źródło wiedzy i niejednokrotnie jedyne.
5.01.2021 19:06
Urząd Stanu cywilnego i parafia to dwa wiarygodne źródła, w Urzędach już maja część na dyskach to przyspiesza szukanie.