Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Boczkowski Jakub 1795 r -w Doroczecy

24.11.2013 22:47
Przepraszam za mój biedny polski; moim pierwszym językiem jest angielski.
W 1795 roku Jakub Boczkowski składal dokumenty do rady miasta Luzk dotyczące tworzenia bezpiecznego jego i jego braci ' nieruchomości w Doroczecy w woyewodstwo Podlaskiej które zamieszczonego byłomiejsce ich pochodzenia rodziny. Szukam dowodów tych dokumentów i gdzie można je znaleźć lub sposobu lokowania własność tej rodziny w Doroczecy tak daleko jak to możliwe. Ryszard w Kanadzie.

In 1795 Jabob Boczkowski submitted documents to the city of Łuzk concerning safeguarding his and his brothers' (Andrzej, Jan-Ivan and Kazimir) estate in Woyewodstwo Poldaska in Doroczecy which they stated was the location of their family origins. (source from Zytomir archives). I am looking for the evidence they submitted or evidence that the family did originate from Doroczecy in Podlaska showing names, dates and whatever else can be found. Richard in Canada.

Odpowiedzi (2)

1.12.2013 23:42
Hello Richard

It's about a village in the parish Doroszyce Uszomierz, near Ovruch Ukraine. Registry books of the parish and ownership documents and noble families Boczkowskich are in DAŻO in Zhitomir. Write to me I will send you a map of the village and the surrounding area Doroszyce 1910 and information about the family.

Regards

Tadeusz J.
tade.pod.je@wp.pl
20.07.2018 15:30
Bardzo ciekawe. Zastanawiam się, czy to przodkowie mojej rodziny. Mój dziadek - Mieczysław Boczkowski - urodził się w okolicach Żytomierza. Trafił potem do Polski, ostatecznie do Sosnowca. Wiem tylko, że jego matka nazywała się Apolonia Bagińska.
Pozdrawiam,
Magdalena Boczkowska