23413. Mingielewicz

Dział właściwy i jedyny do umieszczania postów typu "Szukam tego i tego". Wpisz tutaj swoje poszukiwania - ale koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek (powiadomienie o odpowiedzi) - otrzymasz maila jeśli ktoś odpisze.
Prośby:
* Logowanie Aby dodać ogłoszenie musisz być zalogowany. Zarejestruj się
* No mail Prosimy nie umieszczać adresów mailowych (adresy mailowe będą KASOWANE) - po pierwsze to generuje spam, a po drugie informacje mogą się przydać też innym. W zamian proszę zaznaczyć "Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie" - pod postem w edycji.
* Kolejne możliwości Gdy już napiszesz ogłoszenie sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.
* UWAGA !!! - Ogłoszenia osób nieaktywnych na forum mają trwałość najwyżej kilka miesięcy. Skorzystaj z innych możliwości a ogłoszenie będzie działać.

Odp: Mingielewicz

Postprzez proletariat » 30.06.2015

Ruszyło się coś w temacie bo jestem ciekawy, a należę troszkę do tego młodszego rodu Mingielewiczów.
proletariat
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez Sonka » 02.07.2015

Niestety , na razie nic nowego nie ma . Ciężko cokolwiek odnaleźć , może z czasem ... w każdym bądź razie poszukiwania trwają .
Sonka
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Medale: 2
Uzyskanie dokumentów (1) Drzewo genealogiczne (1)

Postprzez ASZ » 02.07.2015

Witam !!!!

CMENTARZ NA ROSSIE W WILNIE

NUMER NAGROBKA NUMER SEKTORA OSOBY POCHOWANE

017 STARA ROSSA, SEKTOR 05-d Anastazja Adamkowicz, Waleria Bohusz, Adam Mingielewicz, Helena Mingielewicz

http://cmentarznarossie.info/obiekty.php?id=14263

Pozdrawiam
ASZ
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Nazwiska, książki (1) Wartościowy artykuł (1)
Imię i nazwisko: AA

Postprzez Bozenna » 01.08.2015

Dzien dobry,
Odnalazlam cala linie Mingielewiczow od Mikolaja, urodzonego w 1824 roku, do jego prapradziadkow,
wlascicieli dobr Mingiele w Ksiestwie Zmudzkim (1700 r.).
Mam tez rodzenstwo Mikolaja.
Adam Mingielewocz pochowany na Rossie, to jego brat.
Jan Konstanty Mingielewicz (moja linia) to bratanek Mikolaja.
Metryki i wywod przodkow z potwierdzeniem szlachectwa sa w LVIA w Wilnie. Zostaly odnalezione i sprawdzone.
Serdecznie pozdrawiam,
Bozenna
Bozenna
Zainteresowany
Zainteresowany
Imię i nazwisko: Bozenna Alexandra Derecka-Dupuis

Postprzez lws » 13.11.2017

Dzień dobry,
cieszę się, że znalazłem ten wątek, bo sam pochodzę po kądzieli z rodziny Mingielewicz. Mój dziadek od strony matki to Zenon Mingielewicz. Pochodził ze wsi Sołtaniszki (obecnie Białoruś, przy granicy z Litwą http://www.genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=316. Zenon Mingielewicz był jednym z synów Eliasza (Ilji?) Mingielewicza, carskiego oficera, który osiedlił się w tamtych stronach bodajże po 1920 r. Eliasz Mingielewicz służył w Lejb-Gwardyjskim Preobrażeńskim Pułku Jego Wysokości, rozformowanym w 1918 r. Czy ktoś mógłby pomóc w ustaleniu jego przodków i z której linii Mingielewiczów się wywodził?

Udało mi się dotrzeć do informacji, że Mingielewiczowie z Litwy pieczętowali się herbem Abdank / Syrokomla:

Abdank

http://www.wladcy.myslenice.net.pl/Polska/zalaczniki/herb%20Abdank.htm
http://genealogia.grocholski.pl/gd/herb.php?id=0001

Syrokomla (źródło: "Herbarz polski" Niesieckiego, tom 6)

Obrazek

Bardzo chciałbym nawiązać kontakt i poznać dzieje tej linii rodziny. Mój dziadek Zenon nie żyje i nie przekazywał nigdy zbyt wielu informacji, a babcia pamięta niewiele. Jak już wspomniano, nazwisko jest rzadkie, zakładam zatem pokrewieństwo i mam nadzieję, że uda się połączyć te informacje. Każda wskazówka czy podpowiedź będzie dla mnie bardzo cenna.

Serdecznie pozdrawiam Was wszystkich.
Łukasz
lws
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez bratjan » 04.08.2019

Helena Paulina Julia Mingielewicz (ur. 1864 r.) poślubiła dnia 23 sierpnia 1882 r. w kościele Pobernardyńskim w Wilnie (nr 24/1888) Stanisława Antoniego Maleckiego (ur. 1863 r.).
bratjan
Zaawansowany
Zaawansowany
Imię i nazwisko: Jan Fibek

Postprzez bratjan » 04.08.2019

Przepraszam za błęd, jest to metryka nr 42/1888 r. (Pobernardyński kościół w Wilnie), data ślubu to 28 sierpnia 1888 r.
bratjan
Zaawansowany
Zaawansowany
Imię i nazwisko: Jan Fibek

Odp: wnuczka Eliasza Mingielewicz

Postprzez halinap55 » 07.12.2019

Witaj Łukaszu,
od Twojego wpisu minęły już 2 lata, jednak mam nadzieję, że zajrzysz tu jeszcze.
Jestem córką Antoniego Mingielewicza ur. w Sołtaniszkach w 1929 r. - jednego z czterech braci Twojego dziadka.
Pozostali to Edmund, Zygmunt i Stanisław. Ojcem całej piątki był właśnie Eliasz Mingielewicz.
W 1958 r. Antoni i mój wujek Zenon, przyjechali na stałe do Polski. Zenon miał syna (Stanisława?) i córkę Anię (Twoją mamę),
osiedlił się prawdopodobnie pod Zieloną górą (Torzym?).
Mój ojciec zaś syna i 2 córki.(mieszkamy w Szczecinie).
O Eliaszu (moim dziadku) wiem tyle, że po wojnie długi czas nie wracał do domu, będąc m.in. w niewoli.
Umarł przed moim urodzeniem (ok.1955 r.).
Niestety, czasy przed Eliaszem nie są mi znane.
halinap55
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Poprzednia strona

Powrót do SZUKAM NAZWISKA (Szukam informacji o rodzinie xxx...)