Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Długokęccy

28.03.2014 13:06
szukam informacji dot. rodziny Długokęckich zamieszkałej w okolicach pow. mławskiego . Babcia Maria Zielińska z d. Długokęcka - ochrzczona w parafii Zeńbok

Odpowiedzi (17)

28.03.2014 17:57
Członkowie rodziny
Rodzice:
Piotr Długokęcki
Maria Długokęcka
Partnerka:
<Prywatne> Malison
Rodzeństwo:
<Prywatne> Długokęcki
<Prywatne> Długokęcki
<Prywatne> Długokęcki
Dzieci:
<Prywatne> Malison
<Prywatne> Malison
<Prywatne> Malison
Witam. Znalazłam takie informacje na MyHeritage famili. Może do czegoś się przydadzą.
28.03.2014 18:07
Ksawery Długokęcki
1817 - ?
Urodziny: 1817
Członkowie rodziny
Rodzice:
Michał Długokęcki
? - 1862
Franciszka Długokęcka (zd. Kosmowska)
1797 - 1847
Żona:
Paulina Długokęcka (zd. Ostrowska)
1821 - ?
Żona:
Teofila Długokęcka (zd. Kobylińska)
1820 - ?
Dzieci:
Paweł Długokęcki
? - 1855
Franciszek Długokęcki
1855 - ?
Rozalia Długokęcka
Józef Długokęcki
1871 - ?
Rozalia Długokęcka
? - 1855
Leon Długokęcki
? - 1855
Franciszka Długokęcki
? - 1858
Teofila Długokęcka
Antonina Długokęcka
? - 1855
Jeszcze taka rodzinę znalazłam. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.
28.03.2014 19:57
szukam informacji dot. rodziny Długokęckich zamieszkałej w okolicach pow. mławskiego . Babcia Maria Zielińska z d. Długokęcka - ochrzczona w parafii Zeńbok


Witam Pana !

Czy zna Pan chociaż przybliżoną datę urodzenia babci ? Byłoby łatwiej szukać .

pozdrawiam - Zofia
31.03.2014 13:24
szukam informacji dot. rodziny Długokęckich zamieszkałej w okolicach pow. mławskiego . Babcia Maria Zielińska z d. Długokęcka - ochrzczona w parafii Zeńbok


Witam Pana !

Czy zna Pan chociaż przybliżoną datę urodzenia babci ? Byłoby łatwiej szukać .

pozdrawiam - Zofia

2 lipiec 1907 r. - wyszła za Franciszek Zieliński
dziękuję za informacje..
1.04.2014 23:23
szukam informacji dot. rodziny Długokęckich zamieszkałej w okolicach pow. mławskiego . Babcia Maria Zielińska z d. Długokęcka - ochrzczona w parafii Zeńbok


Witam Pana !

Czy zna Pan chociaż przybliżoną datę urodzenia babci ? Byłoby łatwiej szukać .

pozdrawiam - Zofia

2 lipiec 1907 r. - wyszła za Franciszek Zieliński
dziękuję za informacje..


Panie Waldemarze , przeszukałam księgę urodzeń z roku 1907 a parafii Zeńbok , lecz niestety nie ma tam aktu urodzenia Pana Babci . Zajrzałam też do ksiąg z lat 1906 i 1908 , tam również nie ma . Nazwisko Długokęcki(-a) w ogóle nie występuje.
Znalazłam natomiast akt urodzenia Marianny Długokęckiej , urodzonej 2. lipca 1907 r. ale w miejscowości Strzelnia , ochrzczonej w parafii Grudusk . Była córką Adama i Zofii z domu Kołakowskiej .
Czy słyszał Pan o tych miejscowościach , chociażby z opowiadań rodzinnych ?
Pomyślałam sobie , iż może do parafii Zeńbok rodzina babci przeprowadziła się później . Oczywiście są to tylko moje spekulacje i nie chciałabym robić zamieszania w Pana drzewie genealogicznym . Sądzę jednak , że warto wziąć to pod uwagę . Znalazłam bowiem akta urodzeń jeszcze dwójki dzieci Adama i Zofii Długokęckich , które rodziły się , każde w innej miejscowości .
Są to : 1. Feliksa Długokęcka ur. 30. sierpnia 1895r. , urodzona w Stryjewie Dużym , chrzczona w par. Łysakowo
2. Włodzimierz Długokęcki ur. 14. lutego 1912r. , urodzony w Kołakach Wielkich , chrzczony w par. Grudusk .
Może po prostu Adam i Zofia z jakichś powodów często się przeprowadzali .
No , nie wiem . Ciekawa jestem Pana opinii ?

pozdrawiam - Zofia
2.04.2014 09:50
dziękuję Pani za te - jakże ważne - informacje..
Bardzo wzruszyły moją mamę, ponieważ to ona najbardziej szuka tych informacji, które po wojnie i zmianie ustroju nie były zbyt wygodne..
są to dane dziadków i rodzeństwa matki mojej mamy.. jeśli miałaby Pani informacje, jakaieś możliwości ich zdobycia bylibysmy wdzięczni.. Mama nawet nie wie gdzie pochowani są dziadkowie, bo jeszcze przed wojną jej rodzice Maria z domu Długokęcka i Franciszek Zieliński zamieszkali w okolicach Wąbrzeźna.. Jestem bardzo ciekaw historii rodziny, bardzo mnie to interesuje i chciałbym razem z mamą pojechać na groby jej dziadków a moich pradziadków i odkryć co sie dalej działo i czy może gdzieś znajdziemy kogoś krewnego...
Bardzo dziękuję i czuję się zobowiązany za każdą wiadomość jaką otrzymuję od Pani..
Pozdrawiam
Waldemar Gawroński
2.04.2014 09:52
dziękuję Pani za te - jakże ważne - informacje..
Bardzo wzruszyły moją mamę, ponieważ to ona najbardziej szuka tych informacji, które po wojnie i zmianie ustroju nie były zbyt wygodne..
są to dane dziadków i rodzeństwa matki mojej mamy.. jeśli miałaby Pani informacje, jakaieś możliwości ich zdobycia bylibysmy wdzięczni.. Mama nawet nie wie gdzie pochowani są dziadkowie, bo jeszcze przed wojną jej rodzice Maria z domu Długokęcka i Franciszek Zieliński zamieszkali w okolicach Wąbrzeźna.. Jestem bardzo ciekaw historii rodziny, bardzo mnie to interesuje i chciałbym razem z mamą pojechać na groby jej dziadków a moich pradziadków i odkryć co sie dalej działo i czy może gdzieś znajdziemy kogoś krewnego...
Bardzo dziękuję i czuję się zobowiązany za każdą wiadomość jaką otrzymuję od Pani..
Pozdrawiam
Waldemar Gawroński
2.04.2014 21:26
Witam Pana!

Bardzo się cieszę , że mogłam choć troszkę sprawić radości Pana mamie . Jeśli w przyszłości będę mogła pomóc , zrobię to z prawdziwą przyjemnością .
Akta metrykalne , o których pisałam znajdują się w Archiwum Państwowym Warszawa , oddział w Mławie . Skany ksiąg są dostępne o-line . Znalazłam je na stronie www.geneteka.genealodzy.pl . Jeżeli nie konieczne są dla Pana odpisu poświadczone , to może Pan ściągnąć skany właśnie z tej strony . Gdyby miał Pan trudności w odszukaniu , to chętnie ja to zrobię . Proszę w prywatnej wiadomości podać mi adres e-mail , wyślę skany .

pozdrawiam - Zofia
2.04.2014 21:44
Panie Waldemarze , byłabym zapomniała o najważniejszym. Oto numery aktów , o których pisałam :
1. Marianna Długokęcka , 1907r. , nr aktu 80 , par. Grudusk
2. Feliksa Długokęcka , 1895r, nr aktu 46 , par. Łysakowo
3. Włodzimierz Długokęcki , 1912 , nr aktu 29 , par. Grudusk . Zmarł 30.06.1912r. nr aktu 42 .

Znalazłam też akt małżeństwa Adama Długokęckiego i Zofii Kołakowskiej. Związek małżeński zawarli w par. Łysakowo dnia 7.11.1894r., nr aktu 9. Adam miał 35 lat , był wdowcem po Joannie Janowskiej . Urodził się w Chmielewie Wielkim . Jego rodzice to : Józef i Kunegunda Chmielewska . Z zawodu był ekonomem . Może ze względu na jego pracę , rodzina tak często zmieniała miejsce zamieszkania . Natomiast Zofia Kołakowska w chwili ślubu miała 23 lata , była panną . Jej rodzice to : Florian i Teofila Kalinowska . Mam nadzieję ,że poprawnie odczytałam nazwisko . Akt (jak i pozostałe) spisane są w języku rosyjskim .

A czy zna Pan , chociaż przybliżoną datę urodzenia Franciszka Zielińskiego ?

miłego wieczoru , pozdrowienia dla mamy - Z.
8.04.2014 10:56
dziękuję raz jeszcze za te informacje i pozdrowienia dla Mamy...Nieco poszperałem na stronie wskazanej przez Panią i powiem szczerze, że jest to rzecz wciągająca.. niestety nie mogę znaleźć skanu księgi z wpisem o narodzinach Adama DŁUGOKĘCKIEGO oraz jego małżonki Zofii.. jeśli miałaby Pani wersję elektroniczną tychże byłbym zobowiązany za przesłanie..
Dziadek Franciszek Zieliński urodził się 23 maja 1906 r. był synem Józefa.
Pani informacje są nieocenione i może pozwolą na ustalenie miejsca pochówku dziadków mojej mamy.. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje , które uda się Pani ustalic..
Dziękuję i pozdrawiam
Waldemar Gawroński
8.04.2014 10:57
ps. jestem również ciekaw czy można ustalić rodziców Adam i Zofii..
9.04.2014 17:49
Witam Pana !

Dziękuję za miłe słowa .

Tym razem mam dla Pana akt chrztu Zofii Kołakowskiej . Parafia Łysakowo , rok 1871 , nr aktu 35 , córka Floriana Kołakowskiego i Teofili z Kołakowskich .
Akt ten można obejrzeć na stronie www.metryki.genbaza.pl . Aby przeglądać akta należy się zalogować . Z kolei , żeby się zalogować , trzeba najpierw zarejestrować się na stronie www.genpol.com . Hasło z genpolu , będzie równocześnie hasłem do strony metryki.genbaza.pl . Na pierwszy rzut oka , jest to troszkę zawiłe ale potem do woli można oglądać księgi z Archiwów z : Kielc , Koszalina , Warszawy i Łodzi . Akta Pana przodków znajdują się w AP Warszawa . Po wybraniu tego archiwum , proszę nacisnąć AP Mława .

Miłej lektury . Przyznaję , oglądanie ksiąg jest bardzo wciągające . Można stracić rachubę czasu .

Franciszka Zielińskiego mam na uwadze . Aktu chrztu Adama Długokęckiego jeszcze nie znalazłam , ale sądzę , że się uda .

pozdrawiam - Zofia
9.04.2014 18:00
Panie Waldemarze , próbowałam wysłać skan aktu chrztu Zofii na prywatną wiadomość , niestety się nie udało . Jeżeli nie odnajdzie Pan skanów na stronach , które podałam , to wyślę na Pana prywatnego e-maila .

A tak jeszcze przy okazji , jako ciekawostkę , mam dla Pana namiary na akt pierwszego małżeństwa Adama Długokęckiego . Jak pisałam wcześniej , pierwsza żona to Joanna Janowska z domu Klicka , wdowa po Ignacym Janowskim , córka Macieja i Antoniny z Żebrowskich . Ślub w roku 1887 , nr aku 21 - jest na stronie www.metryki genbaza.pl .

miłego popołudnia - Z.
10.04.2014 13:13
dziekuje za wszystkie informacje... pozdawiam i czekam na kolejne o ile je Panie znajdzie..
Bardzi wielkie dzięki
W.
12.04.2014 13:22
Panie Waldemarze !

Bardzo się cieszę ,że mogłam choć troszkę pomóc . Gdy tylko znajdę coś nowego , zaraz napiszę .

pozdrawiam , miłego dnia - Zofia
16.04.2021 17:42
Chcę się skontaktować z Panem Waldemarem Gawrońskim. Mój email magdlugo@yahoo.com
7.06.2022 18:53
Bardzo chcialam sie zkontaktowac sie z Panem Waldemarem Gawronki.

magdlugo@yahoo.com